Майкъл Сейлър, съосновател на MicroStrategy, наскоро сподели в социалните мрежи сравнение, показващо как компанията му се е представила спрямо други големи дружества от август 2020 г. насам.
MicroStrategy изпревари конкуренцията с впечатляващ ръст от 1,113%. За сравнение, Nvidia остана близо с ръст от 1,059%, дължащ се на бурното търсене на AI технологиите. Възходът на Nvidia през тази година включваше изпреварване на Microsoft и превръщането ѝ в най-ценната компания в световен мащаб благодарение на нейните чипове за изкуствен интелект, които поддържат популярни инструменти като ChatGPT.
Arista Networks, лидер в областта на компютърните мрежи от Санта Клара, зае третото място с 539% увеличение, възползвайки се от разширяващия се сектор на AI оборудването. По-рано тази година компанията обяви стратегическо партньорство с Nvidia, за да продължи растежа си.
Други видни компании, които попаднаха в списъка на най-добре представилите се, са Eli Lilly с 523% ръст, Quanta Services с 467%, Howmet Aerospace с 442%, Broadcom с 408% и Marathon Petroleum с 372%.
Cantor Fitzgerald, голяма компания за финансови услуги, определи оптимистична целева цена от $194 за акциите на MicroStrategy, разглеждайки ги като силен залог на Биткойн с ливъридж.
Освен това Комисията по ценните книжа и борсите наскоро одобри фонд, който увеличава експозицията към MicroStrategy. По-рано тази година акциите на MicroStrategy (MSTR) се присъединиха към индекса MSCI World, който проследява големите и средните компании по света, въпреки че все още не са включени в S&P 500.
Министерството на правосъдието на САЩ осъди 57-годишния Двейн Голден от Пенсилвания на 97 месеца затвор за организиране на измамна схема за крипто инвестиции, чрез която са откраднати над $40 милиона от инвеститори.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, направи смела прогноза за среброто, наричайки го ‘най-добрата асиметрична покупка“, която може да се направи в момента.
Инвестиционната компания Strategy Inc. (MicroStrategy), фокусирана върху Биткойн, е подложена на нарастващ правен натиск, след като поне пет адвокатски кантори заведоха колективни искове за нереализирани загуби от ВТС в размер на $6 милиарда.
Държавните конфликти разтърсват пазарите, но историята потвърждава, че паническите разпродажби на криптовалути в отговор на такива събития обикновено са погрешен ход.