Сейлър подчерта достойнствата на Биткойн пред всички други инвестиционни инструменти, както е правил много пъти в миналото.
Той обоснова решението на компанията си да купи още повече Биткойн след като набере на пари, като продаде $1 милиард от своите обикновени акции от клас А, като нарече BTC най-подходящият инструмент за инвестиции по време на нарастваща инфлация.
„През последните 12 месеца всички чакахме инфлация и мисля, че я виждаме сега. Предполагам, че инвеститорите виждат, че Биткойн е нараснал с 330%, а златото само със 7% през този период. Така че Биткойн превъзхожда златото като инфлационен хедж с 50 пъти.“
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: MicroStrategy ще продаде акции за 1 милиард долара, за да купи Биткойн
Пол Тюдор Джоунс и други големи инвеститори, които вярват в Биткойн, започнаха да казват:
Може би е време да удвоя или утроя разпределението си.
Въпреки че се счита за рисков актив сред някои, инвестицията в Биткойн и растежът на компанията всъщност направиха „инвеститорите и акционерите щастливи“, заключи Сейлър.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?