Градската комисия на Маями успешно прие резолюция, предложена от кмета Франсис Суарес, която позволява на общинските служители да получават заплащане в Биткойн.
Работниците на града ще могат да получават или част от заплатите си, или цялата си заплата в най-голямата криптовалута в света.
Жителите на Маями могат да плащат такси и данъци в Биткойн, което по същество прави втория по големина град на Флорида основен център за криптовалути.
Във видеопосланието си Суарес изрази благодарността си към комисарите за превръщането на Маями в „град, приемащ технологията на криптовалутите„.
Този ход на Суарес е част от усилията му да превърне Маями в следващата Силициева долина, тъй като големите технологични компании бягат от Сан Франциско.
Маями може също да вложи своите резерви в Биткойн в бъдеще, твърди Суарес.
Колкото и сюрреалистично да звучи, американските политици сега се надпреварват що се отнася до приемащо отношение към криптовалутите, тъй като индустрията отбелязва бърз растеж.
Бившият кандидат за президент на Демократическата партия Андрю Янг, който в момента заема водеща роля в надпреварата за кмет на Ню Йорк, иска да инвестира в превръщането на Голямата ябълка в нов център за Биткойн.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Според изпълнителния директор Майкъл Сейлър, гигантът в Биткойн сферата Strategy е добавил още 4,980 BTC към резервите си с покупка на стойност приблизително $531.9 милиона.
Чарлз Едуардс, основател и главен изпълнителен директор на Capriole Investments, предложи нова перспектива за забавеното движение на цената на Биткойн в близост до границата от $100,000, въпреки нарастващия ентусиазъм от страна на институционалните инвеститори.
Metaplanet разшири своя Биткойн резерв с нова покупка на 1,005 BTC на стойност приблизително $108.1 милиона , затвърждавайки статута си на един от най-големите корпоративни притежатели на дигиталния актив.