Прокурорите на САЩ твърдят, че Антъни Госн, син на международния беглец от закона Карлос Госн, използва Coinbase, за да плати 63 биткойна на двама мъже в замяна на извеждането на баща му от Япония.
Според доклад на The Wall Street Journal, публикуван на 23-ти юли, властите твърдят, че бившият шеф на Renault и Nissan, Карлос Госн, е бил измъкнат от Япония през декември 2019 г. от Майкъл и Питър Тейлър, след като сина на беглеца е заплатил 63 BTC ($500,000). Докладът твърди, че Coinbase е предоставила на японските следователи доказателства за транзакциите по сметката на Госн, включително преводи на BTC към сметка, принадлежаща на Питър Тейлър.
Госн прехвърлил 63 BTC между януари и май 2020 г. в седем отделни транзакции на стойност около $500,000 по това време. В заявките се вижда и банкова сметка, принадлежаща на Питър Тейлър, която през октомври 2019 г. получи два банкови превода на обща стойност $870,000 от Карлос Госн.
Според доклада в момента властите на САЩ държат Майкъл Тейлър, бивша зелена барета, и Питър по искане на Япония, които искат екстрадиция.
Госн първоначално беше арестуван през ноември 2018 г. по обвинения в невярно счетоводство и опит за прехвърляне на $16,6 милиона лични загуби към счетоводните книгите на Nissan. Госн беше поставен под домашен арест близо година, преди да направи бягството си миналия декември.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.