MetaMask, доставчик на портфейли за самостоятелно попечителство, отхвърли твърденията на Тейлър Монахан, главен изпълнителен директор на MyCrypto, че неотдавнашният хак на множество портфейли е бил експлойт, конкретно свързан с MetaMask.
MetaMask твърди, че нападателят е изтеглил 5,000 Етериум (ETH) токена, равняващи се на около $10 милиона, от различни адреси в 11 блокчейна, а не само от потребителите на MetaMask.
Recent reporting on @tayvano_’s thread has incorrectly claimed that a massive wallet draining operation is a result of a MetaMask exploit.
This is incorrect. This is not a MetaMask-specific exploit. https://t.co/MiJ3QgslMy
— MetaMask 🦊💙 (@MetaMask) April 18, 2023
Екипът по сигурността на MyCrypto работи с други засегнати доставчици на портфейли, за да определи източника на атаката. Монахан твърди, че е открил експлойт, на стойност 5,000 ETH, който е засегнал дългогодишни потребители и служители на множество портфейли, включително Ledger Live, MyCrypto, Trust и Exodus.
Хакерската атака не е била конкретно свързана с MetaMask, както Монахан уточни по-късно. MetaMask наскоро потвърди пробив в данните, засегнал над 7,000 потребители, но ConsenSys потвърди, че MetaMask е безопасен за използване.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Джо Роугън коментира влиянието на Илон Мъск в Twitter и последиците от RESTRICT
В допълнение към неотдавнашния пробив в данните, също така измамници изпратиха имейли до потребителите чрез компрометирани доставчици на имейли на Namecheap, като поискаха тяхната тайна фраза за възстановяване.
Този инцидент породи опасения относно сигурността на блокчейн портфейлите и необходимостта от по-добра защита на крипто ключовете на потребителите.
Освен това SlowMist, специалист по сигурността на блокчейн технологията, предположи, че ключовете може да са били част от по-голям пробив в данните и едва по-късно да са установени като крипто ключове.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.