MetaMask, доставчик на портфейли за самостоятелно попечителство, отхвърли твърденията на Тейлър Монахан, главен изпълнителен директор на MyCrypto, че неотдавнашният хак на множество портфейли е бил експлойт, конкретно свързан с MetaMask.
MetaMask твърди, че нападателят е изтеглил 5,000 Етериум (ETH) токена, равняващи се на около $10 милиона, от различни адреси в 11 блокчейна, а не само от потребителите на MetaMask.
Recent reporting on @tayvano_’s thread has incorrectly claimed that a massive wallet draining operation is a result of a MetaMask exploit.
This is incorrect. This is not a MetaMask-specific exploit. https://t.co/MiJ3QgslMy
— MetaMask 🦊💙 (@MetaMask) April 18, 2023
Екипът по сигурността на MyCrypto работи с други засегнати доставчици на портфейли, за да определи източника на атаката. Монахан твърди, че е открил експлойт, на стойност 5,000 ETH, който е засегнал дългогодишни потребители и служители на множество портфейли, включително Ledger Live, MyCrypto, Trust и Exodus.
Хакерската атака не е била конкретно свързана с MetaMask, както Монахан уточни по-късно. MetaMask наскоро потвърди пробив в данните, засегнал над 7,000 потребители, но ConsenSys потвърди, че MetaMask е безопасен за използване.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Джо Роугън коментира влиянието на Илон Мъск в Twitter и последиците от RESTRICT
В допълнение към неотдавнашния пробив в данните, също така измамници изпратиха имейли до потребителите чрез компрометирани доставчици на имейли на Namecheap, като поискаха тяхната тайна фраза за възстановяване.
Този инцидент породи опасения относно сигурността на блокчейн портфейлите и необходимостта от по-добра защита на крипто ключовете на потребителите.
Освен това SlowMist, специалист по сигурността на блокчейн технологията, предположи, че ключовете може да са били част от по-голям пробив в данните и едва по-късно да са установени като крипто ключове.
Американски съд осъди на 30 години затвор Мохамед Азхаруддин Чипа, който бе признат за виновен във финансиране на тероризъм чрез криптовалути.
Важна глава в крипто историята приключи тази седмица, след като Алекс Машински, някога известна фигура в областта на дигиталното кредитиране, получи 12-годишна присъда.
Бившият главен изпълнителен директор на Celsius Алекс Машински входира иск за значително намаляване на присъдата си преди произнасянето на 8 май, като неговият екип от адвокати се противопоставя категорично на препоръката от Министерството на правосъдието на САЩ за 20-годишна присъда.
Правната битка срещу създателите на Samourai Wallet взе неочаквана обрат, след като защитниците обвиниха федералните прокурори, че са скрили ключово правно тълкуване на Министерството на финансите, което може да развали основата на делата на правителството.