Meta възнамерява да намали бюджета на Reality Labs с 20% до 2026 г. - стратегически ход, насочен към пренасочване на фокуса на подразделението и управление на разходите.
Това решение съвпада с плановете на Meta за преминаване на Reality Labs от фаза на разработка към фаза на производство в подготовка за няколко високопрофилни хардуерни представяния. Анализаторите от Bank of America очакват, че това съкращаване на бюджета може да доведе до икономии от около $3 милиарда за компанията.
Моментът на това намаление на бюджета съвпада с предстоящия отчет за приходите на Meta на 31 юли, след силното първо тримесечие на 2024 г., когато приходите на компанията достигнаха $36.45 милиарда, което е 27% увеличение спрямо предходната година.
Въпреки този ръст на приходите, Reality Labs отчита значителна загуба от $3.8 милиарда за тримесечието, което отчасти се дължи на инвестициите в области извън развитието на метавселената, като например изкуствения интелект. Марк Зукърбърг намекна за тази промяна във фокуса, заявявайки, че повече от ресурсите на Reality Labs се насочват към инициативи за изкуствен интелект.
Решението за съкращаване на разходите идва, след като от създаването си през 2019 г. Reality Labs е натрупала загуби в размер на около $55 милиарда. Бъдещето на Meta в метавселената зависи от успеха на предстоящите ѝ продукти, включително следващото поколение VR хедсет Quest, смарт очила на Ray-Ban с визуални възможности и невронен интерфейс за носене на китката.
Освен това в процес на разработка е прототип на изцяло холограмни хедсетове, но сроковете за пускането им на пазара остават неясни. Способността на компанията да привлече масовите потребители с тези нови технологии ще бъде от решаващо значение за определянето на бъдещето на Reality Labs и нейната роля в по-широката стратегия на Meta.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.