Голяма европейска финансова институция, завърши новаторска блокчейн транзакция, използвайки токенизирани облигации, първоначално емитирани през 2020 г.
Тези токенизирани облигации са дигитални версии на традиционните облигации, които могат да се търгуват и управляват в блокчейна на Етериум.
Присъщата на блокчейна неизменяемост гарантира, че записите за собствеността и транзакциите за тези дигитални активи остават сигурни и защитени от подправяне. Чрез дъщерното си дружество FORGE Societe Generale успешно осъществи транзакция, използвайки тези токенизирани облигации в Етериум.
В сделката облигациите бяха ползвани като обезпечение в замяна на дигитална валута на централната банка (CBDC), емитирана от централната банка на Франция, Banque de France, чрез нейната блокчейн платформа DL3S.
Това бележи първото в историята използване на споразумение за обратно изкупуване (репо) с участието на член на Евросистемата чрез блокчейн. Репо-сделката е краткосрочна транзакция, при която се продават ценни книжа с уговорка за тяхното обратно изкупуване по-късно на по-висока цена.
Тази операция демонстрира възможността за провеждане на междубанкови сделки по рефинансиране в блокчейн, подчертавайки как дигиталните валути на централните банки (CBDC) биха могли да повишат ликвидността на дигиталните финансови пазари.
Мелдивите се стреми да се превърне в глобален играч в областта на финансовите технологии.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин призова за основна промяна на дизайна на блокчейна, предупреждавайки, че нарастващата сложност на мрежата застрашава нейния дългосрочен успех.
Google пуска актуализация на Wallet приложението си, фокусирана върху поверителността, като интегрира нулеви доказателства за знание (ZKPs), което позволява на потребителите да верифицират идентификационни атрибути като възраст, без да разкриват лични данни.
Изпращането на криптовалути през няколко блокчейна все още може да изглежда като лабиринт — особено когато не е ясно към коя мрежа принадлежи даден адрес.