Голяма европейска финансова институция, завърши новаторска блокчейн транзакция, използвайки токенизирани облигации, първоначално емитирани през 2020 г.
Тези токенизирани облигации са дигитални версии на традиционните облигации, които могат да се търгуват и управляват в блокчейна на Етериум.
Присъщата на блокчейна неизменяемост гарантира, че записите за собствеността и транзакциите за тези дигитални активи остават сигурни и защитени от подправяне. Чрез дъщерното си дружество FORGE Societe Generale успешно осъществи транзакция, използвайки тези токенизирани облигации в Етериум.
В сделката облигациите бяха ползвани като обезпечение в замяна на дигитална валута на централната банка (CBDC), емитирана от централната банка на Франция, Banque de France, чрез нейната блокчейн платформа DL3S.
Това бележи първото в историята използване на споразумение за обратно изкупуване (репо) с участието на член на Евросистемата чрез блокчейн. Репо-сделката е краткосрочна транзакция, при която се продават ценни книжа с уговорка за тяхното обратно изкупуване по-късно на по-висока цена.
Тази операция демонстрира възможността за провеждане на междубанкови сделки по рефинансиране в блокчейн, подчертавайки как дигиталните валути на централните банки (CBDC) биха могли да повишат ликвидността на дигиталните финансови пазари.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.
Криптов борсата Gemini обяви пускането на токенизирани акции на MicroStrategy (MSTR) за клиенти в Европейския съюз, което позволява достъп в блокчейна до една от най-известните акции, свързани с Биткойн.