Марк Зукърбърг, главен изпълнителен директор на Meta, обвини ФБР, че през 2020 г. е оказвало натиск върху компанията, за да цензурира достоверни репортажи за тогавашния кандидат за президент Джо Байдън.
В писмо от 26 август до Комисията по правосъдие на Камарата на представителите Зукърбърг твърди, че ФБР е принудило Meta да „заглуши“ вярна информация, за да повлияе на резултата от президентските избори.
Писмото се отнася до работата на Meta с материал на New York Post, в който се твърди, че има корупция в семейството на Байдън, въз основа на доказателства от лаптоп на Хънтър Байдън.
Историята предполагаше, че Джо Байдън, като вицепрезидент, е подпомагал и се е възползвал от бизнес сделките на сина си с чуждестранни компании, включително такива, свързани с авторитарни режими.
Тази история имаше потенциала да окаже значително влияние върху изборите през 2020 г., но беше цензурирана, като твърденията на разузнавателната общност и медиите я оформиха като руска дезинформация.
Зукърбърг изрази съжаление, че е заглушил историята, докато е очаквал проверка на фактите, признавайки грешката на компанията, че не е била по-гласовита по отношение на правителствения натиск. Писмото породи опасенията относно влиянието на правителството върху свободата на словото чрез социалните медии.
Освен това Зукърбърг разкри, че през 2021 г. администрацията на Байдън е оказала натиск върху Meta да цензурира съдържание, свързано с Ковид пандемията, което той също критикува. Белият дом защити действията си като необходими за общественото здраве. Този спор подчертава продължаващите опасения относно свободата на словото, влиянието на правителството върху социалните медии и последиците за бъдещите избори.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.