Компанията за добив на Биткойн MARA Holdings (MARA) стартира ново предлагане на акции на стойност $2 милиарда, продължавайки стратегията си за придобиване на ВТС директно от пазара.
Този ход е част от продължаващите усилия на компанията да разшири своите авоари, като се придържа към „Hodl“ подхода за дългосрочно притежание на Биткойн.
Според неотдавнашно подадено заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), MARA си партнира с група инвестиционни банки – включително Barclays, BMO Capital Markets, BTIG и Cantor Fitzgerald – за да изпълни програма за акции на пазара (ATM).
Това ще позволи на брокерите периодично да продават акции, като приходите ще бъдат насочени основно към закупуване на още Биткойн.
В подаденото заявление MARA потвърди намерението си да използва средствата за „общи корпоративни цели“, като значителна част от тях ще бъде предназначена за придобиване на BTC и оборотен капитал. Това ново предлагане следва предишен план за АТМ, насочен към набиране на до $1.5 милиарда за подобни цели.
Подходът на компанията отразява този на стратегията на Майкъл Сейлър, която включва набиране на капитал чрез конвертируеми облигации за финансиране на покупките на Биткойн. С настоящата си каса, която съдържа 46,376 BTC, MARA вече притежава втория по големина резерв от Биткойн сред публично търгуваните компании, отстъпвайки единствено на 506,137 BTC на Strategy.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.