Home

Maple Finance представи нова възможност за инвестиране в държавни облигации на САЩ

14.04.2023 11:00 2мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Maple Finance представи нова възможност за инвестиране в държавни облигации на САЩ

Maple Finance, протокол за отпускане на заеми, обяви плановете си да стартира нов ликвиден пул, който инвестира в американски държавни облигации.

Сидни Пауъл, главен изпълнителен директор на Maple Finance разкри плана по време на разговор с общността във вторник. Ликвидният пул ще даде възможност на притежателите на стабилни монети извън САЩ и на акредитираните инвеститори да инвестират в американски държавни облигации и да получават доходност.

По-късно тази година ще се проведе гласуване на общността, за да се обсъдят нови токеномики и въпроси, свръзани с полезността на родния токен на Maple Finance, MPL. Преди обявлението, стойността на токена се повиши с 23%.

През декември Maple Finance прекрати отношенията си с един от най-големите си клиенти – Orthogonal Trading, след като откри, че компанията е “представила невярно финансовото си състояние”.

Orthogonal Trading имаше неизплатени заеми на стойност $31 милиона в кредитния пул M11. Компанията обаче не беше изплатила заемите приблизително четири седмици преди Maple Finance да разбере, че дружеството е неплатежоспособно.

Освен това Orthogonal Trading твърдеше, че експозицията ѝ към FTX е ограничена, което не беше точно така.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Състоянието на крипто сектора: Ликвидност, шортове и регулаторни опасения


В резултат на срива на FTX, 80% от доставчиците на ликвидност на платформата бяха изправени пред значителни загуби, възлизащи на $36 милиона от неизпълнението на кредити по М11. Независимо от това M11 наскоро обяви, че отново функционира и набира средства за своя KYC пул на Maple.

Екипът на M11 очаква, че ъпгрейдът на Етериум, “Shanghai” и засиленият регулаторен натиск ще предоставят възможности на неутралните спрямо пазара търговски компании. Те смятат, че възможностите за финансиране са станали оскъдни за такива дружества, тъй като през последните седмици CeFi кредиторите не успяват да предоставят евтин капитал, а проблемите с крипто банкирането ограничават възможностите за “on-ramp”, особено за USDC.

On-ramp е услуга, която позволява обмен на фиатни валути в криптовалути.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Финтех Новини

Бразилският CBDC проект напредва с нова пилотна фаза и важни партньорства

През последните няколко години Централната банка на Бразилия разработва своя CBDC проект.

10.09.2024 8:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Криптовалутите ще доминират AI плащанията според нов доклад

Тъй като изкуственият интелект продължава да се развива, анализаторите на Bernstein подчертават, че интегрирането на микроплащания с криптовалути е от решаващо значение за избягване на финансовите ограничения в AI сектора.

07.09.2024 9:00 1мин. четене Alexander Zdravkov

Mastercard пуска нова крипто дебитна карта в евро

Mastercard си партнира с Mercuryo, за да пусне крипто дебитна карта в евро, която позволява на потребителите да харчат криптовалути като Биткойн от портфейли за самостоятелно попечителство при над 100 милиона търговци в световен мащаб.

05.09.2024 14:30 1мин. четене Kosta Gushterov

Revolut разширява бизнес услугите си и подобрява счетоводната интеграция

От създаването си през 2017 г. досега Revolut е обхванал 250,000 предприятия, като всеки месец се присъединяват 20,000 нови субекта.

05.09.2024 6:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.