Valentus Capital Management, базиран в САЩ инвестиционен фонд, се стреми да събере над $50 милиона, използвайки собствената си предстояща дигитална валута като част от по-голям кредитен фонд от $250 милиона, се казва в съобщение за пресата.
Той ще бъде отворен както за търговци на дребно, така и за институционални участници.
Фирмата ще си партнира с доставчикът на технологии и мениджър на фондове Realio за стартирането на Valentus Digital – платформа за дигитални валути, изградена за набиране на средства – и съответния й токен „VAL1“, като минималната сума за участие е определена на $10 000. Той ще бъде изграден върху Algorand, блокчейн и платформа за издаване на интелигентни договори.
„Realio ни предостави безпроблемно, ефективно, цялостно решение за създаване, управление и пускане на дигитален токен на пазара“, каза Бежад Тауфик, добавяйки: „Очакваме с нетърпение да дигитализираме повече бъдещи предложения с Realio като наш основен доставчик на услуги.“
Бежад Тауфик, главен инвестиционен директор на Valentus, заяви, че фирмата има за цел да събере сумата по-късно тази година като част от първия си фонд, ‘Credit Opportunities Fund I’. Valentus работи от март тази година и допълнително ще се регистрира като частна капиталова фирма при Американската комисия по ценни книжа и борси.
Кредитният фонд от $250 милиона ще инвестира в активи като ипотечни ценни книжа, включително недвижими имоти, и „бедстващ“ дълг, вид актив или компания, които изпитват финансови проблеми, но имат иначе силни основи (създаване на възможност за купувачи).
Тауфик заяви, че развитието ще отбележи първия път, когато частен капиталов фонд използва дигитални валути за набиране на инвестиционен капитал.
VAL токените ще дадат право на притежателя на „дигитализиран иск“ за всички интереси на ограничено партньорство и дейности на фонд Valentus, се казва в съобщението. Публичната продажба вероятно ще се проведе през 2020 г. или в началото на 2021 г. в зависимост от ограниченията около продължаващата пандемия от коронавирус.
Концепцията за токенизация на активите придоби популярност през последните години в криптовалутното пространство. Такива токени представляват дигитално базиран актив и могат да се търгуват на отворения пазар, като потенциално осигуряват повишена ликвидност за участниците на пазара и увеличена база от инвеститори за емитенти.
Но докато подобни токени досега не са били много приети, засиленото преминаване към дигитални валути от глобалните правителства може да промени този сценарий.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.
Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, отбеляза значително ускорение в приема на криптовалутите от институционалните инвеститори, което се дължи до голяма степен на нарастващата популярност на спот борсово търгуваните фондове и увеличената употреба на Coinbase Prime сред големите корпорации.