Малайзийската регулация за криптовалути влиза в сила във вторник, предаде Ройтерс в понеделник, 14-ти януари.
От вторник всяко лице, опериращо с неоторизирани ICO или с борси за търговия на дигитални активи в Малайзия, ще бъде изправен пред 10-годишна присъда и глоба от 10 милиона рингити ($2.4 милиона).
Според малайзийския новинарски канал The Star Eng отбелязва положителните перспективи на Министерството на финансите за криптовалутната индустрия, като посочва:
Министерството на финансите се интересува от цифровите активи и основните си технологии, които имат потенциала да създадат иновации както в старите, така и в новите индустрии.
Министерството смята, че цифровите активи предлагат както алтернативен метод за набиране на средства, така и нов клас активи за инвеститорите. Правителството на Малайзия все още не е решило дали да легализира криптовалутите. Въпреки това, от ноември миналата година стана ясно, че Малайзия ще приеме правила за криптовалути и ICO проекти през първото тримесечие на 2019 г.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.
Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.
Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.
Трима сенатори от Демократическата партия – Крис Ван Холен, Тим Кейн и Алекс Падила – представиха законопроект, целящ да наложи санкции на президента на Салвадор Наиб Букеле и неговите съюзници.