Майкъл Сейлър, основател на Strategy (MicroStrategy), наскоро направи вълна с коментарите си относно спада на пазара на Биткойн.
Като един от най-изтъкнатите институционални защитници на Биткойн, Сейлър с чувство за хумор съветваше инвеститорите да запазят своите BTC, като дори шеговито предлагаше:
Ако е необходимо, продайте бъбрека си, но не продавайте BTC-то си, запазете ги.
В допълнение на призивите си към притежателите на Биткойн, Сейлър участва активно в дискусиите за създаването на американски резерв за водещата криптовалута. Той се срещна с представителя на САЩ Френч Хил, за да проучи потенциала за създаване.
Според директорът на Strategy разговорът му с Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите е бил съсредоточен върху това как дигиталните активи могат да помогнат на САЩ да заемат водеща позиция в областта на BTC и крипто иновациите.
Той подчерта, че дигиталните активи могат да революционизират платежните системи и да открият нови пътища за достъп до капитал.
Сейлър изрази оптимизъм по отношение на продължаващата работа на комисията за разработване на ясна правна рамка, която да задвижи САЩ като световен лидер в областта на криптовалутите, в съответствие с визията на бившия президент Тръмп за превръщането на страната в световна столица на криптовалутите.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.