Описан от съдията по делото като "вълна от киберпрестъпления на един човек", британският хакер Грант Уест причинява вреди от стотици хиляди долари вследствие на дейността си, крадейки и продавайки лична и финансова информация в тъмната мрежа.
Уест изпращал фишинг имейли под прикритието на проучвания от популярната услуга за доставка на храна Just eat, предлагайки ваучери за храна в замяна на проучването. Изследването е било фалшиво и отговорилите всъщност са изпращали личните си данни обратно на Грант, за да може да ги продаде на черния пазар – фишинг измамата постави нетната стойност на Уест 180 000 или 240 000 долара, които след това превърнал в Биткойн. BBC съобщават, че измамата струва на компанията Just Eat £ 200,000 или $ 265,000.
Уест също така директно се насочил към над 100 други компании, включително големи компании като Barclay’s, Asda, Ladbrokes, Uber и British Airways, като ги хаква за повече данни на клиенти, които да продават. Неговите атаки към Barclay доведоха до това, измамените клиенти на Уест да премахнат 84 000 – 110 000 долара от клиентски сметки и да струват на банката 300 000 – 400 000 долара, за да се справят с нови мерки за сигурност. По същия начин Уест е струвал на British Airways £ 400,000 – $ 530,000, след като е провалил сметките на Avios.
Уест беше арестуван през 2017 г. на първокласен влак до Лондон през септември. Детективите от звеното за киберпрестъпления в Скотланд Ярд избраха момента, в който внимателно да прекратят двугодишното си разследване, като се увериха, че Грант е бил влезнал в компютъра си, като го хващат преди да може да излезне от тежко криптираните портфейли за криптовалути и акаунти в тъмната мрежа, които иначе би било много трудно да се свържат с него законно.
На лаптопа, който е принадлежал на приятелката на Уест, полицията откри финансовата информация на 100 000 души. Следващ набег в дома му разкри SD карта с подробности за 63 000 кредитни и дебитни карти, както и 7 милиона имейл адреса и пароли, 25 000 паунда – 33 000 долара в брой и половин килограм канабис, които Уест също продава в тъмната мрежа.
Уест бил с потребителското име Courvoisier, крсъстен на известното бренди, продавайки открадната информация и наркотиците на понастоящем загиналия сайт Alpha Bay. Той се призна за виновен за конспирация за да извърши измама, компютърна злоупотреба и престъпления с наркотици на 2-ри май, а в петък – 25-ти май съдия Майкъл Гледхил осъди Уест на 10 години и осем месеца затвор.
Полицията е конфискувала над 500 000 паунда в Биткойн, от устройството на приятелката на Уест, при което тя била осъдена на общественополезен труд за неоторизиран достъп до компютърен материал, но според съдия Гледхил над 1,6 милиона паунда или 2,13 милиона долара от криптовалутите на Уест липсват.
Мъж от Масачузетс бе осъден на шест години затвор, след като федералните власти разкриха неговата нелицензирана крипто операция, която е изпрала над $1 милион под прикритието на бизнес с вендинг машини.
Децентрализираната борса Cetus, изградена върху блокчейна на Sui, бе засегната от един от най-големите DeFi експлойти за годината, като загуби над $220 милиона в крипто активи.
Паника обхвана децентрализираните пазари в четвъртък, след като предполагаема уязвимост в Cetus Protocol предизвика масивно изтичане на ликвидност в няколко токена, базирани на Sui.
Усилията на инвеститорите в Биткойн SV да получат милиарди обезщетения от големите крипто борси до голяма степен се провалиха в Апелативния съд на Обединеното кралство.