Начало » Блокчейн » Лайткойн отново пуска тестовата мрежа на MimbleWimble

Лайткойн отново пуска тестовата мрежа на MimbleWimble

07.10.2020 13:10 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Лайткойн отново пуска тестовата мрежа на MimbleWimble

Лайткойн (LTC) стартира отново своята мрежа за тестване на MimbleWimble - протокол, предназначен да подобри сигурността на DLT и да направят транзакциите по-малко проследими.

MimbleWimble е модифицирана реализация на алгоритъма за доказателство за работа  (PoW), в който блоковете се появяват като една голяма транзакция, предотвратявайки идентифицирането на отделните входове и изходи, свързани с транзакциите.

Дейвид Бъркет, водещият разработчик на протокола MimbleWimble за Лайткойн, сега ще се съсредоточи върху това да улесни „технически неграмотните потребители на Лайткойн“ да започнат да тестват функционалността, в допълнение към изглаждането на аспекти на кода, които са „крехки„.

Бъркет се насочва към пълното активиране на протокола някъде през следващата година, като отбелязва в канал в Telegram, че копачите и операторите на възли (нодове) на Лайткойн ще решат „кога или дори ако искат да активират“.

Тестовата мрежа на LTC MimbleWimble беше пусната преди това на 30-ти септември, но беше отложена поради ниското участие на общността.

Напредъкът на MimbleWimble на Лайткойн идва, тъй като регулаторите все повече се стремят да предприемат мерки за подобряване на поверителността на технологиите за крипто активи, като Европол назова монети за поверителност, децентрализирани пазари, миксери за криптовалути и анонимизирани портфейли сред най-големите онлайн заплахи за организираната престъпност.

В своята „Оценка на заплахата от организирана престъпност в Интернет“ за 2020 г. Европол твърди, че „услугите за портфейли с подобрена поверителност, използващи ‘coinjoin’ [..], се очертаха като основна заплаха„, като цитира съответните портфейли на  Wasabi и Samurai като примери. Портфейлите, които използват coinjoin, смесват монетите на множество потребители, участващи в отделни транзакции, като ефективно осигуряват децентрализирана услуга за миксиране.

Европол твърди, че операторите на пазарите в тъмната мрежа все по-често се придвижват към интегриране на coinjoin портфейли на своите платформи.

Европол също така отбелязва, че докато Биткойн все още е доминиращата валута на даркнет пазарите, Monero (XMR) се очертава като най-популярната монета за поверителност, следвана от Zcash (ZEC) и Dash (DASH). Докладът идентифицира Лайткойн и Етериум (ETH) като двата най-популярни алткойна на пазарите в тъмната мрежа.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Блокчейн Новини

Новият законопроект на Доналд Тръмп е одобрен – ще се отрази ли на криптовалутите?

Конгресът официално прие историческия икономически пакет на президента Доналд Тръмп, който представлява мащабен законопроект, съчетаващ агресивни данъчни облекчения с дълбоки съкращения на федералните разходи.

04.07.2025 7:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Ripple подаде заявление за национален банков лиценз

Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.

03.07.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Топ 10 крипто проекти по активност на разработките

Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.

01.07.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Питър Бранд сподели своята стратегия за забогатяване

Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.

01.07.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.