Halborn, специалист в областта на крипто сигурността и Chainalysis си партнират, за да предложат на клиентите си инструментите и знанията, необходими за предотвратяване и възстановяване от измами в индустрията.
Партньорството се състои от седем етапа, които имат за цел да помогнат на Web3 компаниите на всеки етап да предотвратяват и да реагират на заплахи за сигурността.
Крипто индустрията е на ръба поради измами, мошеничества и престъпления, особено през последните седмици, когато SEC и CFTC продължават офанзивите си срещу големи крипто играчи с връзки в САЩ.
Партньорството има за цел да съчетае превантивни и проактивни мерки за разработване на превантивни решения. Halborn разполага с екип от около 100 служители, наричани етични хакери (white hat), за да поддържат екосистемата безопасна и сигурна.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн и Етериум ги очаква спад, твърди анализатор – от какво да се пазим?
Седемте последователни фази на партньорството са очертани на изображението, като Halborn изпълнява фази от първа до пета, а Chainalysis поема останалите две: предотвратяване на измами и текущ мониторинг.
Партньорството дава приоритет на откриването на високорискови дейности с цел предотвратяване на измамни транзакции.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.