Той заяви, че „купуването на Биткойн не е инвестиране“, в интервю за Yahoo Finance.
„Съществуват два вида стоки, които хората купуват и смятат, че инвестират“, каза той. „Един наистина е инвестиране, а другият не е“, добави той. „Вие гледате самата инвестиция, за да определите възвращаемостта. Сега, ако купувате Биткойн или някаква криптовалута, всъщност нямате нещо, което да е създало нещо. Надявате се, че следващият човек ще плати повече.“
Бъфет твърди, че подобни инвестиции са просто спекулативна „игра“ и „хазарт“ и „никой не знае какво точно представлява Биткойн“.
Той твърди, че „почти със сигурност“ криптовалутите „ще завършат зле“ в интервю през януари.
Бъфет рециклира аргумента за стойността от 2014 г, когато за първи път отхвърли Биткойн като „мираж“ в интервю за CNBC. Той също използва аргумента за балона срещу Биткойн, като заявява, че той не може да бъде оценен, защото „това не е актив, генериращ стойност“.
Анти-крипто позицията на Бъфет споделя и бившия изпълнителен директор на Paypal Бил Харис, който нарече Биткойн „измама“.
След седмици на интензивна институционална активност, която помогна на Биткойн да прескочи границата от $100,000, притокът към американските спот ВТС ETF-и отбеляза временно затишие между 6 и 12 май.
Бързото възстановяване на Биткойн над $104,000 предизвика вълна от оптимизъм в крипто средите, но по-важният въпрос остава: Това ли е само началото?
Макар цената на Биткойн да се възстанови напоследък, ентусиазмът към спот ETF-ите изглежда да затихва. Седмичните движения към американските ВТС ETF-и са спаднали рязко, което сигнализира за пауза в агресивната институционална акумулация.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.