Съдията, който наблюдава делото за несъстоятелност в САЩ, даде зелена светлина на преминаването на Celsius Network към добив на Биткойн (BTC), като позволи на компанията да промени плана си за несъстоятелност при условие, че преструктурирането не засяга интересите на кредиторите и клиентите.
В решението на съда в Манхатън от сряда съдията по несъстоятелността на САЩ Мартин Глен потвърди, че одобреният по-рано план за несъстоятелност, който е имал известна гъвкавост, е позволил на Celsius да се промени, след като срещна пречки пред Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ (SEC).
Celsius подаде молба за защита по глава 11 през юли 2022 г., ход, който отрази действията на други крипто заемодатели, изправени пред несъстоятелност на фона на бързото разрастване на индустрията по време на Ковид пандемията.
Първоначално целяща да генерира приходи от валидиране на крипто транзакции и да диверсифицира услугите си, Celsius трябваше да ограничи плановете си, когато SEC отхвърли тази стратегия.
Тази промяна също така доведе до това, че Celsius се раздели с някои външни структури, които преди това бяха избрани да наблюдават новата компания. В резултат на това US Bitcoin Corp, ръководена от Ашер Генот от Hut 8, пое изцяло отговорността за управлението на новата майнинг операция, собственост на кредиторите.
Изразявайки оптимизъм, временният главен изпълнителен директор на Celsius, Крис Фераро, отбеляза:
Това бележи важен момент за кредиторите на Celsius, тъй като ние продължаваме да се ангажираме с незабавното разпределение на криптовалутата.
Освен това ревизираният план за несъстоятелност на Celsius освобождава $225 милиона в криптовалутни активи, които преди това са били предназначени за отхвърлените бизнес начинания, които са били отказани от SEC.
В резултат на тази корекция съдия Глен посочи, че повече криптовалутни авоари от Celsius ще бъдат върнати на клиентите. Освен това те ще получат дялове от собствеността в новосъздаденото предприятие за добив на Биткойн.
Израел прави стъпки в крипто сектора, като регулаторът на ценни книжа одобри шест взаимни фонда за Биткойн, управлявани от компании като Migdal Capital Markets и Phoenix Investment.
Американските спот Биткойнборсово търгувани фондове (ETF) преживяха три поредни дни на отливи, възлизащи на близо половин милиард долара.
Metaplanet, която често е сравнявана с японската MicroStrategy, си осигури 4 милиарда йени чрез облигации с нулева лихва.
Индексът на цените на производителите в САЩ (PPI) за януари отчете повишение от 3.5%, което надхвърли 3.3% през декември, което е сигнал за продължаваща инфлация.