Авторът на книги за лични финанси Робърт Кийосаки призовава инвеститорите да преосмислят подхода си към парите, тъй като дигиталните активи променят икономическия пейзаж.
В скорошна публикация в социалните медии, авторът на „Богат татко, беден татко“ подчерта как криптовалутите – и по-специално Биткойн – позволяват на хората да заобикалят традиционните финансови пречки и да получат достъп до реални възможности за натрупване на богатство.
Кийосаки посочи нарастващата употреба на дигиталната валута в сектори като недвижимите имоти като знак, че криптовалутите вече не са спекулативни, а се превръщат в легитимен инструмент за придобиване на материални активи. Той нарече преминаването към „кибер пари“ голям напредък за индивидуалните инвеститори, което улеснява нарастването на богатството с по-нисък риск.
От години Кийосаки предупреждава за нестабилността на фиатните валути и за това, което той счита за неизбежен колапс на глобалната финансова система. Посланието му остава ясно: Защитете богатството си, като се обърнете към реални активи.
Златото, среброто и Биткойн са в основата на неговата стратегия, като в момента среброто привлича повече вниманието му поради индустриалното му търсене и подценената му пазарна позиция.
С развитието на финансовите системи и по-лесния достъп до дигиталните инструменти, Кийосаки вярва, че само тези, които се адаптират и се образоват, ще просперират в това, което той нарича „луд нов свят“ на фалшиви срещу истински пари.
Според главния изпълнителен директор Рик Уърстър по време на последния разговор за приходите на компанията Charles Schwab се подготвя да въведе търговия с Биткойн и Етериум.
Към 18 юли 2025 г. крипто пазарът продължава да демонстрира рязка волатилност, воден от меме токените, иновациите от първи слой и ключовите активи с голяма капитализация.
Според данните, споделени от Wu Blockchain, днес са изтекли над $5.8 милиарда в крипто опции, като водеща роля има Етериум.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.