Ерик Тръмп изрази силна подкрепа за криптовалутите, критикувайки традиционното банкиране за това, че не е в крак с времето.
В интервю от 30 април той описа старата финансова система като бавна, неефективна и пристрастна към елита – основните причини, поради които се е насочил към дигиталните активи.
Той заяви, че банките са на път да загубят значението си, ако не се адаптират към блокчейн иновациите, като критикува остарелите системи като SWIFT и похвали децентрализираните платформи за това, че предлагат по-бързи, по-евтини и по-прозрачни алтернативи.
Въпреки скептицизма на институции като Банката на Италия, Тръмп вижда нарастващия глобален интерес към криптовалутите като знак, че промяната е неизбежна.
Последните стъпки на Ерик в тази сфера включват подкрепата за стабилна монета, наречена USD1, пусната на пазара през март 2025 г. в мрежата на BNB Chain и обвързана с резервите на американския долар.
Този ход подхрани спекулациите за по-дълбоки връзки между семейство Тръмп и Binance, особено след слуховете за възможно възстановяване на Binance.US с участието на Тръмп – твърдения, които както президента, така и Binance отрекоха.
Ерик Тръмп по-рано прогнозира, че Биткойн може да достигне $1 милион, а последните му коментари сочат, че той вижда криптовалутите като нещо повече от преходна мода – той ги счита за бъдещето на финансите.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.
Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.
Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.
Главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън остава скептично настроен към стабилните монети, но твърди, че игнорирането им не е опция за най-мощната банка в света.