Ерик Тръмп изрази силна подкрепа за криптовалутите, критикувайки традиционното банкиране за това, че не е в крак с времето.
В интервю от 30 април той описа старата финансова система като бавна, неефективна и пристрастна към елита – основните причини, поради които се е насочил към дигиталните активи.
Той заяви, че банките са на път да загубят значението си, ако не се адаптират към блокчейн иновациите, като критикува остарелите системи като SWIFT и похвали децентрализираните платформи за това, че предлагат по-бързи, по-евтини и по-прозрачни алтернативи.
Въпреки скептицизма на институции като Банката на Италия, Тръмп вижда нарастващия глобален интерес към криптовалутите като знак, че промяната е неизбежна.
Последните стъпки на Ерик в тази сфера включват подкрепата за стабилна монета, наречена USD1, пусната на пазара през март 2025 г. в мрежата на BNB Chain и обвързана с резервите на американския долар.
Този ход подхрани спекулациите за по-дълбоки връзки между семейство Тръмп и Binance, особено след слуховете за възможно възстановяване на Binance.US с участието на Тръмп – твърдения, които както президента, така и Binance отрекоха.
Ерик Тръмп по-рано прогнозира, че Биткойн може да достигне $1 милион, а последните му коментари сочат, че той вижда криптовалутите като нещо повече от преходна мода – той ги счита за бъдещето на финансите.
Binance пусна нови опции за кредитиране за нова серия алткойни, като добави Hyperlane, SIGN, Initia, KERNEL и WalletConnect към своята VIP Loan платформа.
Федералният съд в Тексас блокира Министерството на финансите на САЩ да наложи отново санкции срещу Tornado Cash, с което сложи край на дългогодишна правна сага.
Amazon предизвика кратка политическа полемика, след като обмисли идеята да покаже на купувачите как митата се отразяват на цените на продуктите – ход, който бързо предизвика остра реакция от страна на екипа на президента Тръмп.
Американската икономика се сблъска с трудности в началото на 2025 г., отбелязвайки спад от 0.3% на годишна база в БВП, което е в рязък контраст с растежа в края на 2024 г.