Администрацията за приходите на Сингапур (IRAS) наскоро публикува ново ръководство по отношение на данъка върху стоките и услугите (GST) във връзка с крипто плащанията.
Позовавайки се на крипто-монетите като “цифрови токени за плащане”, IRAS по същество казва, че иска да промени категоризацията на новите валути.
Подробностите по отношение на това ново освобождаване от данъци би могло да означава, че са описани в новия проект на ръководство, който IRAS е предоставил. В него, данъчната администрация излага точно това, което планира да направи по отношение на крипто плащанията, започвайки от 1-ви януари 2020 г.
Съгласно действащите правила доставката на цифрови токени за плащане се третира като облагаема доставка на услуги. Следователно продажбата, емитирането или прехвърлянето на такива токени за разглеждане от страна на регистриран в GST бизнес е предмет на GST. Когато токените се използват като разплащане за закупуване на стоки или услуги, възниква бартерна търговия, която води до две отделни доставки – облагаема доставка на токените и доставка на стоки или услуги.
В опит да се класифицират по-добре крипто-плащанията, IRAS реши да промени класификацията си. Много от това се дължи на начина, по който употребата на крипто-монети за плащане не води точно до появата на повече крипто монети от нищото.
“Използването на цифрови токени с цел разплащане на стоки или услуги няма да доведе до предлагане на тези токени“, се казва в измененото ръководство.
Крипто сцената в Сингапур е в абсолютeн бум. Всъщност, един от най-големите портфейли на Етериум вече планира да се премести в пристанищната държава, съобщава South China Morning Post.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.
Пет големи банкови асоциации настояват Службата на валутния контрольор (OCC) да забави одобрението на нови национални тръстови банкови лицензи за компании за дигитални активи, включително Ripple, Fidelity Digital Assets, National Digital TR CO и First National Digital Currency Bank.