В следствие на резкия спад на търговията с криптовалути, последвал срива на FTX, Coinbase обмисля възможността да се оттегли от японския пазар.
Базираната в Съединените щати борса за криптовалути започна да развива дейност в Япония през 2021 г. чрез сътрудничество с финансовата група Mitsubishi UFJ. През 2016 г. Mitsubishi инвестира над 1 милиард йени ($7.74 ммилиона) в Coinbase.
По-специално, Coinbase обмисля редица алтернативи по отношение на японската дейност на компанията, включително възможността да продаде фирмата или да се откаже от лиценза си за регистрация, според доклад на Nikkei Asia от 13 януари.
В третата си вълна от съкращения от миналото лято насам борсата за криптовалути заяви на 10 януари, че ще намали работната си сила в световен мащаб с около 950 служители, или с 20%, до края на юни.
Според CoinMarketCap общата пазарна капитализация на криптовалутите отбеляза спад от около 20%, когато FTX, подаде молба за защита от кредитори през ноември. Coinbase преоценява бизнеса си в Япония с оглед на вероятността регулаторните разходи вероятно да се увеличат.
Според коментарите на главния изпълнителен директор Брайън Армстронг от блог публикация, споделена на 10 януари, пазарът на криптовалути „видя последиците от недобросъвестни участници в индустрията и все още може да има по-нататъшно разпространение на [проблемите]“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Криптовалутите ще се възстановят, но ще отнеме време
Преди това, през юни 2022 г., фирмата разкри плановете си да прекрати трудовите правоотношения на 1,100 служители. Впоследствие, през ноември 2022 г., компанията съкрати още десетки служители, включително ключови ръководители.
Междувременно в края на този месец Payward group, която управлява борсата за криптовалути Kraken и се намира в САЩ, ще прекрати дейността си в Япония. Тя отправя молба към клиентите, които може да са били засегнати, да преместят всички остатъчни криптоактиви, които притежават, в дигитални портфейли, хоствани от услуги на трети страни, и да внесат отново всички йени, които може да са имали, в лични банкови сметки.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.