WeChat, голяма китайска социална мрежа и доставчик на платежни услуги, сподели своята платежна политика, в която забрани криптовалутните транзакции в своята платформа.
Новината стана публична чрез туит, направен на 7-ми май от Дови Уан, основател на крипто инвестиционната фирма Primitive.
В туита имаше снимка, показващ промените в политиката, което предполага, че потребителите, които търгуват с криптовалути, ще им се закрият сметките.
Уан изрази безпокойството си относно последиците от тази политика, тъй като WeChat е платформа, която се използва предимно за извънборсови транзакции, а промяната може да „повлияе в известна степен на местната ликвидност“. WeChat е едно от най-използваните чат приложения, както и доставчик на платежни услуги в Китай.
Правилата, предвидени в актуализираната политика, ще влязат в сила на 31-ви май. Политиката гласи, че „търговците не могат да извършват незаконни сделки като с виртуални валута“, като издавайки токени, продаване на порнография или онлайн хазарт.
Основател и главен изпълнителен директор на Binance, Чанпен Джао смята, че компанията е била принудена да приложи тези нови ограничения. Джао каза още, че промяната в политиката е „класически пример за краткосрочна болка, дългосрочна печалба“.
„Това е неудобно за хората в краткосрочен план и те поемат удар. Но в дългосрочен план именно този вид ограничение на свободата ще накара хората да използват крипто.“
Последната му забележка по въпроса беше, че платежните услуги на WeChat нямаше да имат почти никакви конкуренти по отношение на потребителския опит, ако не бяха тези ограничения.
https://twitter.com/cz_binance/status/1125697662047506434
WeChat Pay регистрира ежедневен обем от над 1 милиард (неспецифицирана валута), а общият брой на абонатите, които са се абонирали, достига 1.098 милиарда до края на миналата година. Приложението също е популярно сред възрастните, тъй като 98,5% от китайците на възраст между 50 и 80 години са потребители на WeChat, според данни, предоставени от TechNode.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.