Децентрализираният характер на криптовалутите може да бъде предизвикателство за китайското правителство според Илон Мъск.
Тъй като глобалните регулатори продължават да наблюдават крипто индустрията, изпълнителният директор на Tesla Илон Мъск изрази подкрепа за крипто, като го нарече неразрушим.
“Мисля, че не е възможно да се унищожат криптовалутите, но е възможно правителствата да забавят напредъка им”, каза Мъск на Code Conference в Калифорния, съобщи CNBC на 28-ми септември.
Според изпълнителния директор на Tesla децентрализираният характер на криптовалутите може да бъде предизвикателство за китайското правителство, което обяви нова война срещу крипто миналия петък.
“Предполагам, че криптовалутата е основно насочена към намаляване на властта на централизирано правителство”, отбеляза Мъск и добави:
Те не харесват това.
Той също така предположи, че последната китайска репресия срещу криптовалутите вероятно има нещо общо със “значителните проблеми на производството на електроенергия в страната”.
“Част от това всъщност може да се дължи на недостиг на електроенергия в много части на Китай. Много [голяма част от] Южен Китай в момента имат редовни прекъсвания на електрозахранването, тъй като търсенето на електроенергия е по-високо от очакваното […] Крипто добивът може да играе роля в това”, каза той.
Въпреки че Мъск не се смята за “огромен експерт по криптовалути”, технологичният магнат подчерта, че регулаторите не трябва да се опитват да забавят приемането на криптовалутите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн може да се насочи към $50,000, според Джон Болинджър
На въпрос дали правителството на САЩ трябва да участва в регулирането на крипто, Мъск отговори:
Бих казал: Не правете нищо.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Тъй като Южна Корея затяга правилата за криптовалутите през 2025 г., Bithumb се подготвя за IPO, като преструктурира операциите си.
Ел Салвадор прави важна стъпка към превръщането си в регионален лидер в областта на изкуствения интелект.
Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.