Блокчейн асоциацията разкри, че компаниите, членуващи в нея, са похарчили общо $400 милиона за разходи, свързани с принудителни действия от страна на Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) под ръководството на председателя Гари Генслeр.
Тази цифра, базирана на проучване, проведено съвместно с HarrisX, представлява малка част от по-широкото финансово въздействие върху индустрията на дигиталните активи, което включва загуба на работни места и задушаване на иновациите.
От встъпването си в длъжност през април 2021 г. Генслер класифицира повечето криптовалути като ценни книжа, което доведе до множество действия за принудително изпълнение срещу големи компании като Coinbase и Kraken.
Някои дружества отговориха, подавайки свои собствени правни искове срещу SEC.
Проучването сред 1,717 регистрирани гласоподаватели, проведено от 25 до 28 октомври, установи, че две трети от тях смятат, че Комисията трябва да изчака по-ясни насоки на Конгреса, преди да пристъпи към правоприлагане.
То също така разкри, че гласоподавателите не смятат дигиталните активи за партиен въпрос, като подкрепата за иновациите е разделена между представителите на партиите.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.