Блокчейн асоциацията разкри, че компаниите, членуващи в нея, са похарчили общо $400 милиона за разходи, свързани с принудителни действия от страна на Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) под ръководството на председателя Гари Генслeр.
Тази цифра, базирана на проучване, проведено съвместно с HarrisX, представлява малка част от по-широкото финансово въздействие върху индустрията на дигиталните активи, което включва загуба на работни места и задушаване на иновациите.
От встъпването си в длъжност през април 2021 г. Генслер класифицира повечето криптовалути като ценни книжа, което доведе до множество действия за принудително изпълнение срещу големи компании като Coinbase и Kraken.
Някои дружества отговориха, подавайки свои собствени правни искове срещу SEC.
Проучването сред 1,717 регистрирани гласоподаватели, проведено от 25 до 28 октомври, установи, че две трети от тях смятат, че Комисията трябва да изчака по-ясни насоки на Конгреса, преди да пристъпи към правоприлагане.
То също така разкри, че гласоподавателите не смятат дигиталните активи за партиен въпрос, като подкрепата за иновациите е разделена между представителите на партиите.
Уорън Бъфет изрази загриженост за американската икономика, предупреждавайки, че стабилността и покупателната способност на долара са уязвими.
Въпреки че тези мита могат да променят динамиката на търговията, от Goldman посочиха, че канадските производители, които нямат алтернативни купувачи, вероятно ще трябва да поемат голяма част от допълнителните разходи чрез по-ниски цени, за да запазят достъпа си до пазара на САЩ.
Русия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите, като Върховният съд се готви да класифицира дигиталните активи като собственост при наказателни дела.
Съобщава се, че Бразилия преразглежда плановете си за въвеждане на нова валута на БРИКС преди председателството си на 17-ата среща на върха в Рио де Жанейро, която ще се проведе през юли 2025 г.