Блокчейн асоциацията разкри, че компаниите, членуващи в нея, са похарчили общо $400 милиона за разходи, свързани с принудителни действия от страна на Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) под ръководството на председателя Гари Генслeр.
Тази цифра, базирана на проучване, проведено съвместно с HarrisX, представлява малка част от по-широкото финансово въздействие върху индустрията на дигиталните активи, което включва загуба на работни места и задушаване на иновациите.
От встъпването си в длъжност през април 2021 г. Генслер класифицира повечето криптовалути като ценни книжа, което доведе до множество действия за принудително изпълнение срещу големи компании като Coinbase и Kraken.
Някои дружества отговориха, подавайки свои собствени правни искове срещу SEC.
Проучването сред 1,717 регистрирани гласоподаватели, проведено от 25 до 28 октомври, установи, че две трети от тях смятат, че Комисията трябва да изчака по-ясни насоки на Конгреса, преди да пристъпи към правоприлагане.
То също така разкри, че гласоподавателите не смятат дигиталните активи за партиен въпрос, като подкрепата за иновациите е разделена между представителите на партиите.
Крипто пазарът може да е на ръба да достигне локално дъно през следващите два месеца, тъй като продължаващата несигурност около митата на Доналд Тръмп поддържат ниско инвеститорските настроения.
Главният изпълнителен директор на Coinbase Брайън Армстронг настоява американските законодатели да модернизират регулациите за стабилните монети, застъпвайки се за правото на потребителите да печелят от лихвите върху своите притежания.
OKX направи значителна стъпка в своята глобална стратегия за разширяване, като назначи Линда Лейсуел за нов главен юридически директор (CLO).
Circle, компанията зад стабилната монета USDC, официално направи голяма стъпка, като подаде заявление за първично публично предлагане (IPO) в Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC).