Съд в Обединеното кралство осъди група от 12 души, участвали в операция за производство на наркотици на стойност £4.6 милиона ($5.2 милиона), на общо 88 години затвор.
Бандата е използвала Coinbase и помощта на семействата и приятелите на лишените от свобода членове, за да изпере печалбите си.
Според Nation Cymru бандата е участвала в продажбата на различни незаконни наркотици, включително кокаин, екстази, кетамин и други вещества от клас А.
Лидерът на групата, 30-годишният Амир Хан, успял да превърне £1.65 милиона ($2.1 милиона) от незаконните им печалби в криптовалута. В резултат на това съдията заяви, че възстановяването на част от средствата може да се окаже невъзможно. Интересното е, че вече са изчезнали повече от £153,520 ($176,000) под формата на криптовалута.
Съобщава се, че един от съдружниците на Хан, 26-годишният Джошуа Билингъм, е помагал на 29-годишната Стейси Чаленджър, която е била във връзка с него, в извършването на престъпните им дейности.
Адвокатите на защитата обаче твърдят, че Чаленджър е била наивна и е действала под ръководството на Билингъм. Съдията не се съгласил с това, твърдейки, че тя доброволно е избрала престъпния път.
По време на обиска в резиденцията на двойката в Уелс полицията открива машина за броене на пари, дизайнерски дрехи на стойност £10,000 и Range Rover. По време на съдебния процес съдията разпита Чалънджър за намерената у нея машина за броене на пари, като се има предвид, че тя е безработна, а партньорът ѝ няма работа.
Амир Хан получи присъда от 20 години и седем месеца затвор за заговор за доставка на наркотици от клас А и заговор за преобразуване на имущество, придобито от престъпна дейност. Съдията определи престъпното поведение на Хан като наистина зашеметяващо.
Джошуа Билингъм беше осъден на 14 години и осем месеца затвор, а Стейси Чаленджър получи едногодишна присъда за пране на £300,000 и заговор за превръщането им в криптовалута.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.