Полският орган за финансов надзор или PFSA издаде предупреждение за появата на измамници, предлагащи фалшиви възможности за инвестиции в крипто, за които твърдят, че са единственият разрешен инвестиционен фонд в Полша.
Измамниците се обаждат на потенциални жертви, като ги молят да продават или купуват криптовалути чрез фонд, но първо трябва да изпратят криптовалутите в портфейла на екипа за съответствие на PFSA, за да проверят законността на транзакциите и след това, регулаторът изчиства плащането, което трябва да бъде внесенo в несъществуващия фонд.
През последните няколко години регулаторът бе агресивно настроен към криптовалутите и добави следното напомняне на полските граждани:
„Искаме да ви напомним, че пазарът на криптовалути в Полша не е регулиран или контролиран пазар.
Също така, PFSA насърчава хората да съобщават за измамите в най-близкото отделение на полицията и да събират възможно най-много информация от измамниците.“
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.