Полският орган за финансов надзор или PFSA издаде предупреждение за появата на измамници, предлагащи фалшиви възможности за инвестиции в крипто, за които твърдят, че са единственият разрешен инвестиционен фонд в Полша.
Измамниците се обаждат на потенциални жертви, като ги молят да продават или купуват криптовалути чрез фонд, но първо трябва да изпратят криптовалутите в портфейла на екипа за съответствие на PFSA, за да проверят законността на транзакциите и след това, регулаторът изчиства плащането, което трябва да бъде внесенo в несъществуващия фонд.
През последните няколко години регулаторът бе агресивно настроен към криптовалутите и добави следното напомняне на полските граждани:
„Искаме да ви напомним, че пазарът на криптовалути в Полша не е регулиран или контролиран пазар.
Също така, PFSA насърчава хората да съобщават за измамите в най-близкото отделение на полицията и да събират възможно най-много информация от измамниците.“
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.