Начало » Регулации » Крипто индустрията притиска SEC за ясни правила за стейкинг

Крипто индустрията притиска SEC за ясни правила за стейкинг

27.05.2025 10:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Крипто индустрията притиска SEC за ясни правила за стейкинг

Водещи фигури в областта на дигиталните активи призовават регулаторните органи в САЩ да прекъснат мълчанието си по въпроса за стейкинга.

Тъй като регулаторният натиск върху криптовалутите продължава да се засилва, защитниците на индустрията твърдят, че е време Комисията за ценни книжа и борси (SEC) официално да се заеме с въпроса как услугите за стейкинг могат да функционират законно в САЩ.

В изказване по време на конференцията Accelerate на Solana в Ню Йорк, Алисън Мюър, ръководител на политиката за стейкинг в Crypto Council for Innovation, отбеляза напредък, но заяви, че все още липсва яснота. „През последните няколко месеца наблюдаваме по-конструктивно сътрудничество със SEC, отколкото през последните четири години“, каза тя.

Но без официални насоки сме постигнали едва около 25% от целта.

Въпросът придоби спешност за доставчиците на Web3 инфраструктура, които разчитат на стейкинг за блокчейн поддръжкае . Докато мерките за прилагане на предишната администрация на САЩ определиха някои услуги за стейкинг като нерегистрирани предложения на ценни книжа, SEC наскоро смекчи тона си.

Откакто президентът Тръмп встъпи в длъжност през януари, агенцията публикува актуализации, които предполагат промяна в подхода. През февруари тя обяви, че меме токените не отговарят на правната дефиниция за инвестиционни договори. През април администрацията разшири същата логика и за стабилните монети, заявийки, че тези, които се използват строго за плащания, не попадат под законите за ценните книжа.

Все пак стейкингът остава сива зона. SEC не е одобрила стейкинга в борсово търгуваните продукти, нито е определила как платформите за стейкинг могат да се съобразят с действащото законодателство. Браншови организации твърдят, че тази празнота възпрепятства иновациите и правната сигурност.

Засега крипто общността остава с надежда, че продължаващият диалог е знак за по-балансиран подход от страна на регулаторите и че скоро може да последват по-ясни правила за стейкинга.

Александър работи от три години в крипто индустрията, като през това време се утвърждава с активното си участие в следенето на пазарната динамика и технологичните иновации. Интересът му към криптовалутите и новите технологии не е просто професионален ангажимент, а дълбока лична страст. Той ежедневно следи новините в сектора, анализира тенденции и се вълнува от всяка нова стъпка в развитието на блокчейн решенията. Ентусиазмът му го води към непрекъснато учене и споделяне на знания, като вижда бъдещето в дигиталните финанси и ролята им в глобалната трансформация.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Предстои важна седмица за криптовалутите в САЩ – какво да очакваме?

На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.

13.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският сенат избра крипто застъпник за председател на ОСС

Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.

11.07.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Австралия стартира тестови период за CBDC

Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.

10.07.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Министерството на финансите на САЩ премахва правило за крипто отчет

Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.

10.07.2025 18:10 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.