През изминалата седмица набраните средства за стартиращи компании в криптовалутната индустрия са се увличили.
Общо 18 компании набраха около $251 милиона, а едно от най-големите финансирания получи LayerZero, протокол за междуверижна оперативна съвместимост, който си осигури $120 милиона в своя кръг от Серия „B“.
Това осигури на компанията оценка от $3 милиарда, като сред известните инвеститори са a16z, Christie’s, Sequoia Capital и OpenSea Ventures.
LayerZero се фокусира върху протоколи за обмен на съобщения за децентрализирани приложения и проявява интерес към гейминг индустрия, където междуверижните съобщения стават все по-важни за разпространението на дигитални активи.
M^Zero Labs обяви и начален кръг от $22.5 милиона, воден от Pantera Capital, с допълнителни средства от Road Capital и AirTree Ventures, наред с други.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: PlanB прогнозира бичият пазар да се разпали през 2023 г.
На уебсайта на компанията се посочва намерението ѝ да предостави децентрализирана управленческа платформа за създаване на токени без разрешение (permissionless).
В Twitter основателят и главен изпълнителен директор на компанията Лука Проспери описа продукта като „неутрална финансова инфраструктура“, изградена върху Етериум.
7/🧵 WE BELIEVE IN A FUTURE WHERE:
> Infrastructure is transparent, mutually maintained, and non-redundant
> Resources are used to develop sophisticated solutions/ front-ends rather than wasted in building prop back-ends
> Rent-seeking behaviours are minimized pic.twitter.com/NziQRTRSwx
— Luca Prosperi (@LucaProsperi) April 7, 2023
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.