Binance Holdings Ltd. направи първото си навлизане в бизнес услугите.
Базираната в Малта крипто борса обяви своята облачна операция, за да помогне на бизнес клиенти и партньори , използвайки технологичната си инфраструктура, се казва в изявление на компанията.
Технологични гиганти като Amazon.com Inc. и Alphabet Inc. през годините се развиват отвъд основните си услуги, насочени към потребителите, и се превръщат в едни от най-големите световни доставчици на облачни услуги – и Binance предвижда същия тип успех в крипто. Binance Cloud ще изпревари основната борса на компанията, за да се превърне в най-големия източник на приходи за пет години, изчислява съоснователят и изпълнителен директор – Чанпен Джао.
“Теоретично може да позволим на всеки в света да създаде свой собствен обмен и търсенето е огромно”, казва 43-годишният предприемач. “Дори през крипто зимата на 2018 и 2019 г. всеки ден се появяваха стотици нови борси.”
Облачния отдел, започнал преди едва три месеца с екип от близо 20 души, допълва стратегията на Binance за привличане на фиатни пари. Подобно на своите връстници, Binance прави пари най-вече чрез такси за транзакции на своите търговски платформи, които варират бурно спрямо цените на криптовалутите. Преминаването от бизнес към бизнес (b2b) също може да помогне на крипто стартъпът да отключи по-стабилен поток от приходи.
Binance стартира през 2017 г. като платформа за търговия с криптовалути към криптовалути и набра скорост бързо, като борави само с токени като Биткойн и Етериум , което ѝ позволява да избягва работа с банки и правителствени регулатори. Сега, основен играч, фирмата на Джао, работи усилено, за да се отърси от репутацията си на регулаторен арбитраж: Създала е съвместими с регулаторите борси за фиат в юрисдикции като Сингапур и Джърси, тъй като се стреми да привлече много по-голяма потребителска база, която все още не е купувала дигитални токени.
И това не е първата проява на Джао в облачния бизнес. Преди Binance, той беше основател на стартъп, базиран в Шанхай, наречен BijieTech, специализиран в аутсорсинг на технологични решения за оператори на крипто борси.
Джао заяви, че Binance би предпочел фиатните борси като свои клиенти в облака, особено тези, които са насочени към региони или общности, в които компанията все още няма силна опора. В идеалния случай те също биха имали “добър статус на съответствие, взаимоотношения и дори силно влияние с регулаторите”, каза той.
Конкуренцията все още се заражда в облачните услуги за крипто обмени. Съперникът на Binance – Huobi – завърши облачната си операция през 2018 г. и подписа с партньори, включително руската банка VEB и Chi Fu Group от Тайван, според уеб сайта му.
Binance ще обяви първата фиатна борса, задвижвана от облачната си услуга през следващите седмици, докато потвърди четирима други клиенти в новия им проект, спомена Джао, без да споделя конкретики.
Джао заяви, че клиентите също ще имат достъп до книгите за поръчки на всички съществуващи двойки за търговия на Binance.
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }
“Ликвидността е като проблема с пилето и яйцето за малките борси”, каза той. “Без ликвидност, те няма да имат потребители.”
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.