Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за "колективното несъзнато“.
В публикациите си от 23 февруари в X Джу твърди, че монетите отразяват дълбоко вкоренени културни символи и спомени, предавани от поколение на поколение, които са част от общата човешка психика.
Той посочи, че докато мемe токените с животинска тематика се основават на шамански традиции, които почитат животните, монетите на знаменитостите символизират по-структурирани системи от вярвания, отразяващи почитта към човешки фигури.
Джу обясни още, че еволюцията на човечеството е била оформена от колективни вярвания, в които поклонението, формирането на групи и сътрудничеството играят ключова роля.
Той подчерта, че в света на криптовалутите успехът като предприемач често зависи от способността на човека да създаде система от вярвания, с която хората могат да се свържат.
Забележките му дойдоха след спора за Libra, който доведе до значителни финансови загуби и политически последици, предизвиквайки дебати за устойчивостта на меме криптовалутите и призиви за по-стабилни регулации в пространството.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
Широко следеният крипто анализатор Бенджамин Коуен прогнозира, че алткойните ще претърпят сериозен спад през третото тримесечие на 2025 г.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.