Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за "колективното несъзнато“.
В публикациите си от 23 февруари в X Джу твърди, че монетите отразяват дълбоко вкоренени културни символи и спомени, предавани от поколение на поколение, които са част от общата човешка психика.
Той посочи, че докато мемe токените с животинска тематика се основават на шамански традиции, които почитат животните, монетите на знаменитостите символизират по-структурирани системи от вярвания, отразяващи почитта към човешки фигури.
Джу обясни още, че еволюцията на човечеството е била оформена от колективни вярвания, в които поклонението, формирането на групи и сътрудничеството играят ключова роля.
Той подчерта, че в света на криптовалутите успехът като предприемач често зависи от способността на човека да създаде система от вярвания, с която хората могат да се свържат.
Забележките му дойдоха след спора за Libra, който доведе до значителни финансови загуби и политически последици, предизвиквайки дебати за устойчивостта на меме криптовалутите и призиви за по-стабилни регулации в пространството.
Последните печалби на Solana може да не разкриват цялата картина, според изпълнителния директор на MakroVision, Жоао Уедсън, който счита, че двойката SOL/BTC е на път да продължи да бележи по-слаби резултати.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
XRP може да се подготвя за поредния значителен пробив, тъй като техническите сигнали са в синхрон, а регулаторният натиск продължава да отслабва.