Главният изпълнителен директор на PayPal изрази вълнението си от криптовалутите и блокчейн технологията и какво могат да направят за финансовата система.
Отхвърляйки значението на цената в разговора, Дан Шулман похвали полезността, която цифровите валути могат да осигурят за плащания, в ексклузивно интервю за CTech от 14-ти март.
“Мисля, че първоначалните неща, които всеки мисли за крипто, купуването и продажбата му и каква ще бъде цената на Биткойн утре, това е най-малко интересната част за дигиталните валути за мен.
Това е мислене за цифровите валути като клас активи. За мен истинското вълнуващо нещо за цифровите валути е каква полезност могат да осигурят при плащанията.”
Отбелязвайки световната тенденция централните банки да се стремят да издават цифрови валути (CBDC), той коментира:
Пресечната точка между CBDC, стабилни монети, дигитални портфейли и подобрена полезност на плащанията чрез криптовалути не е просто възхитителна, но мисля, че ще редефинира голяма част от финансовия свят в бъдеще.
Прочети Още: Ето какво може да попречи на Биткойн да продължи възхода си
Струва си да се спомене, че Шулман отдавна е един от най-вокалните поддръжници на криптовалутите, като неговата компания позволява купуването, продажбата и държането на криптовалути чрез своето приложение от октомври 2020 г. Към момента на пубикуване поддържаните цифрови активи в приложението включват Биткойн ( BTC), Етериум (ETH), Биткойн Кеш (BCH) и Лайткойн (LTC).
За момента тази функция е достъпна за клиентите на PayPal в Съединените щати и Обединеното кралство, докато компанията проучва потенциала за цифрови валути чрез партньорства с лицензирани платформи за криптовалута и централни банки.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.