Няколко дни след като в Китай правителството позволи употребата на хидроелектричество за ‘блокчейн проекти’ в регион с висока концентрация на миньори, бе приета директива, която до голяма степен противоречи на първата.
Всички районни администратори са били инструктирани да ‘насочат’ миньорите да прекратят операциите си.
Съчуан е особено добра дестинация за добив на Биткойн , тъй като е прохладен планински регион с ниски цени на електричеството. Офиси на гиганти като Bitmain и AntPool също са разположени в региона.
По-притеснителното е, че приблизително 9.66% от общия хеш-рейт е фокусиран в района. Според данни от BTC.com, шест от десетте най-големи миньори на Биткойн са базирани в Китай, като предполагаема част от тях са в Съчуан.
Трудно е да се получи точна и навременна информация от Китай за каквото и да било, но са направени проекции въз основа на доклади, идващи от държавата.
Ксинянг е на първо място по хеш-рейт принос, като регионът е отговорен за 35% от мощността.
Градове като Шанхай и Джъдзян също фигурират в списъка, но се нареждат по-ниско. Трудът и електричеството са скъпи там, така че двата града не представляват значителен процент от хеш-рейта.
Вероятно дейността по добив на Биткойн ще се засили в други провинции и градове, които имат много подобни условия на Съчуан – като Ксинджанг, Монголия и Юннан.
SpaceX прехвърли 1,308 BTC – на стойност около $150 милиона – на нов адрес в портфейла си, с което отбеляза първата си ончейн активност от повече от три години.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.
Биткойн се консолидира около $119,000 след достигнатия миналата седмица исторически връх над $123,000.
Биткойн регистрира най-големия си нетен приток към борсите от юли 2024 г. насам, което е сигнал за потенциална промяна в пазарното поведение.