Борсите на криптовалути са приели 147 000 BTC (1,3 милиарда долара) от високорискови адреси през първата половина на 2020 г.
Според доклад на изследователската и аналитична фирма Peckshield, борсите са били отговорни за приемането на повече от един милиард средства от адреси на портфейли, идентифицирани като „високорискови“ от предишна подозрителна или незаконна дейност. В доклада се твърди, че адресите с високо ниво на риск са портфейли, които биха могли да бъдат в списъка на санкциите на дадена държава, свързани с пазар в тъмната мрежа или открити при пробив на дадена борса.
Крипто аналитичната компания Chinse установи, че Huobi е водеща борса за получаване на средства от високорисков адрес, следвана от Binance и OKEx. Според резултатите от проучването, трите най-добри платформи за търговия представляват повече от 60% от общите високорискови активи, получени през първите две тримесечия на 2020 г.
Докладът отбелязва, че приложенията за миксиране на биткойни и борсови суапове, заобикалящи KYC (Опознай своя клиент) правилата, усложняват процеса на проследяване на високорискови средства. Аналитичната фирма установи, че движението на средства между предполагаеми незаконни адреси представлява общо 13 927 транзакции.
Както бе съобщено, Exchange Benchmark на CryptoCompare разкри, че 38% от криптовалутите взаимодействат с високорискови субекти в 25% или повече от техните транзакции. Тези високорискови субекти включват престъпници, тъмни пазари и доставчици, хазартни проекти, оператори на малуер, миксери за криптовалута, оператори на рансъмуер и адреси с наложени санкции от OFAC.
От двете най-високо оценени AA борси на CryptoCompare, никоя не взаимодейства с тези високорискови субекти, въпреки че някои топ борси са го правили в някои от своите транзакции.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.