Крипто борсата Kraken ще сложи край на услугите си в Япония, според електронно изявление, предаде Bloomberg днес, 17-ти април.
Kraken, която работи в Япония от октомври 2014 г., заяви в изявлението си, че решението да изключи услугите в страната, се основава на нарастващите разходи за извършване на бизнес там. Крипто борсата понастоящем се нарежда на десето място в класацията на топ крипто борси, спрямо 24 часов обем на трафика на пари, в CoinMarketCap с около 188 млн. долара въртящи се търговията до момента.
Според изявлението на борсата Kraken ще затвори търговията в Япония към края на юни 2018 г. Въпреки това, предвид причината за напускане на страната, борсата не изключва възможността за повторно навлизане на пазара в бъдеще:
„Спирането на услугите за жителите на Япония ще ни позволи да се фокусираме по-добре върху ресурсите си за подобряване в други географски райони. Това е локализирано преустановяване на услугата, което засяга само жителите на Япония и няма въздействие върху услугите за японски граждани или предприятия, извън Япония.“
Twitter потребителя RubenFrosali споделя днес снимка на изявлението в целия му оригинален вид:
#Kraken suspending service in #Japan from July #BTC #Exchanges pic.twitter.com/DSE1drL0wd
— Shedder (@RubenFrosali) status/986063464463351809?ref_src=twsrc%5Etfw“>17 април 2018 г.
Японската агенция за финансови услуги (FSA) започна инспекции на място на 15-те крипто борси, които все още не са се регистрирали тази година, след като японското обменно бюро Coincheck беше хакнато и загубиха около 534 млн. долара в NEM , които се съхраняват в „активния“ портфейл.
В резултат на тези инспекции FSA издаде уведомления за подобрения в бизнеса на общо осем борси и временно прекрати операциите на още три.
Два Биткойн борси в Япония избраха да затворят вместо да работят с регулаторите за спазване и борсата Binance, класирана на първо място в CoinMarketCap за обема на трафика на пари за 24 часа, реши да открие офис в Малта, след като получи уведомление от FSA за това, че не се регистрирал.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.