Според последния доклад за прозрачността на Kraken през 2024 г. броят на правителствените искове за данни е нараснал с 39%, като водещи са американските агенции.
Борсата получи 6,826 иска от 71 държави, като ФБР е изпратила над 600 от 1,951-те запитвания от САЩ. Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), въпреки продължаващата си правна битка с Kraken, бе най-активният регулаторен орган в САЩ.
Kraken предостави данни за 57% от запитванията, като обхвана над 10,000 сметки, предимно от САЩ, Великобритания и Германия.
Сред другите често отправящи запитвания бяха Германия, Обединеното кралство и Австралия. Борсата подчерта своя ангажимент за спазване на законодателството, като същевременно защитава личните данни на потребителите.
Извън САЩ регулаторният контрол остана висок в световен мащаб, като сред най-често отправящите запитвания бяха органите от Испания, Канада, Франция и Италия. С нарастването на глобалното приемане на криптовалути борсите като Kraken са изправени пред все по-голям натиск да балансират между прозрачността и защитата на потребителите.
Докладът следва финансовото оповестяване на Kraken, което разкри приходи в размер на $1.5 милиарда през 2024 г. – със 128% повече от предходната година.
Рекордният старт на Pi Network отново предизвика спорове, а главният изпълнителен директор на Bybit Бен Джоу обърна внимание на предишни предупреждения от китайските власти, които определиха проекта като измама.
В изненадващ развой на събитията шансовете за одит на златото във Форт Нокс до май 2025 г. рязко се увеличиха след коментарите на президента Доналд Тръмп.
Виталик Бутерин изрази разочарование от това, което смята за промяна в ценностите в крипто индустрията, особено във връзка с предпазливата позиция на Етериум по отношение на блокчейн хазарта.
MANSA, компания за трансгранични плащания, си осигури финансиране в размер на $10 милиона, като водещата инвестиция е от Tether.