След тримесечно разследване правителството на Южна Корея не открива никакви доказателства за неправомерно поведение при борсата за криптовалути Bithumb, съобщиха местните медии на 8-и юни.
Bithumb в момента е най-голямата криптo борса в Корея и е седмата в света по обем на търговията, според данни от Coinmarketcap.
Според докладите разследването на борсата започна на 10-и януари и бе проведено от множество правителствени агенции, включително Националната данъчна служба (NTS), Комисията за финансови услуги (FSC) и Коалиционното финансово разузнавателно звено (KFIU).
Правителството, което описа разследването като интензивно и обширно, извърши операция по издирване и конфискация в централата на борсата, като взе компютърни файлове, устройства и информация, необходими за извършване на пълен одит на сделките на борсата.
Докато правителството не открива никакви доказателства за незаконни дейности, укриване на данъци или подозрителни бизнес практики, на Bithumb беше наредено да плати данъци около 28 милиона долара.
Bithumb стана обект на разследване след 171-кратно увеличение на печалбите за период от 12 месеца. NTS се стремяха да гарантират, че дружеството е уредило всички данъци и правилно е разкрило притежаваните от тях дялове, печалби и загуби.
Говорител на NTS заяви, че е „инициирал няколко разследвания на“ Bihumb между 2014 и 2017 г., а през последните четири години, борсата непрекъснато е плащала всички данъци, наложени на компанията, без никакъв конфликт с NTS.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.