Водещата южнокорейска финансова холдингова компания KB Financial Group Inc. получи патент за базирано на блокчейн решение за сигурност за финтех приложения.
Финансовата институция KB Financial има повече от $342 милиарда активи, управлявани и ръководени на множество чуждестранни и местни дъщерни дружества, сред които KB Kookmin Bank, най-голямата банка в страната, а също и 60-ата най-голяма банка в света от 2017 г.
Новият патент на KB се съсредоточава върху базирано на блокчейн решение за подобряване на „съществена“ програма за сигурност за финтех приложения. Наскоро патентованата технология разделя тази програма за сигурност на отделни приложения, което означава, че безопасността ще бъде подобрена в множество приложения, без потребителите да се нуждаят от актуализация на всяко приложение поотделно.
Според местната медия The Digital Times, частните ключове за шифриране и декриптиране, които са в основата на новото решение за сигурност, ще бъдат разделяеми и съхранявани на определена блокчейн система, което означава, че дори физическото устройство на потребителя (т.е. мобилен телефон) да е хакнато или откраднато, всички незаконни транзакции ще бъдат блокирани.
KB съобщава, че планира да приложи новото си патентовано решение на чуждестранни пазари като Югоизточна Азия. Медията заявява, че пазарът се счита за особено „уязвим“ към хакери поради известната популярност на изтеглянето на пиратски приложения на устройства, като мобилни телефони.
Както бе съобщено през август, KB публикува вътрешен доклад за крипто инвестициите, като установи, че почти 75% от местните респонденти не са имали намерение да инвестират в нововъзникващия клас активи.
Докладът на KB съвпадна с доклад на Bank of Korea публикуван през юли, в който се казва, че криптото не представлява заплаха за местния финансов пазар, сочейки сравнително ниския остатък на крипто сметките в местните банки в сравнение с други пазари на акции.
Основателят на Binance Чанпен Джао отново заплаши с правни действия Bloomberg.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.