Южнокорейската полиция е нахлула в офиса на компания, която твърди, че е открила корабокруширал руски военен кораб, предшестващ Първата световна война, носещ 130 милиарда долара в златни кюлчета и монети.
Полицейското управление в Сеул изпрати 27 следователи от звеното за престъпления на белите яки, за да претърси офисите на Shinil Group в Йеуидо, Западен Сеул, както и седем други локации, за да се конфискуват доказателства.
Крипто стартъпа твърди, че е открило корабокруширалия руския военен кораб „Дмитрий Донской“, кораб, който срещнал смъртта си на морското дъно по време на Руско-японската война през 1905 г.
Няколко исторически записи гласят, че военният кораб е имал на борда над 5,500 кутии златни кюлчета и 200 тона златни монети, които струват приблизително 130 млрд. долара в наши дни. Shinil подкрепи тези твърдения, заявявайки, че корабът е имал 150 трилиона вон (130 милиарда долара) в злато на борда. Shinil Marine твърди, че е открил корпуса и останките край остров Улелунгдо, източно от Южнокорейския полуостров.
Компанията оттогава стартира свой собствен крипто токен, продавайки на инвеститорите обещанието да обменят своите токени за съкровище от потъналия военен кораб. Една единица от „Shinil Gold Coin“, твърди компанията, ще бъде равна на 10,000 вон (около 8,93 долара) и ще бъде подкрепена от златото на кораба. Според местен източник, токенът е спечелил около 60 милиарда в инвестиции.
Не след дълго компанията се отказа от по-ранните претенции да намали стойността на стойността на потъналото злато до 10 трилиона вон (8,9 милиарда долара). Южнокорейската полиция започна разследване на компанията миналата седмица, като издаде забрана за пътуване на главния изпълнителен директор на Shinil Group Чой Йонг-Сеок.
Италианец е оцелял по чудо след отвличане в Ню Йорк, като целта на похитителите му е била да получат достъп до неговото дигитално богатство.
Федерален съдия отхвърли сериозни обвинения в измама срещу Авраам Айзенберг, трейдърът, обвинен в източване на милиони от DeFi платформата Mango Markets, позовавайки се на процедурни нарушения в делото на правителството.
Мъж от Масачузетс бе осъден на шест години затвор, след като федералните власти разкриха неговата нелицензирана крипто операция, която е изпрала над $1 милион под прикритието на бизнес с вендинг машини.
Децентрализираната борса Cetus, изградена върху блокчейна на Sui, бе засегната от един от най-големите DeFi експлойти за годината, като загуби над $220 милиона в крипто активи.