Южнокорейската полиция е нахлула в офиса на компания, която твърди, че е открила корабокруширал руски военен кораб, предшестващ Първата световна война, носещ 130 милиарда долара в златни кюлчета и монети.
Полицейското управление в Сеул изпрати 27 следователи от звеното за престъпления на белите яки, за да претърси офисите на Shinil Group в Йеуидо, Западен Сеул, както и седем други локации, за да се конфискуват доказателства.
Крипто стартъпа твърди, че е открило корабокруширалия руския военен кораб „Дмитрий Донской“, кораб, който срещнал смъртта си на морското дъно по време на Руско-японската война през 1905 г.
Няколко исторически записи гласят, че военният кораб е имал на борда над 5,500 кутии златни кюлчета и 200 тона златни монети, които струват приблизително 130 млрд. долара в наши дни. Shinil подкрепи тези твърдения, заявявайки, че корабът е имал 150 трилиона вон (130 милиарда долара) в злато на борда. Shinil Marine твърди, че е открил корпуса и останките край остров Улелунгдо, източно от Южнокорейския полуостров.
Компанията оттогава стартира свой собствен крипто токен, продавайки на инвеститорите обещанието да обменят своите токени за съкровище от потъналия военен кораб. Една единица от „Shinil Gold Coin“, твърди компанията, ще бъде равна на 10,000 вон (около 8,93 долара) и ще бъде подкрепена от златото на кораба. Според местен източник, токенът е спечелил около 60 милиарда в инвестиции.
Не след дълго компанията се отказа от по-ранните претенции да намали стойността на стойността на потъналото злато до 10 трилиона вон (8,9 милиарда долара). Южнокорейската полиция започна разследване на компанията миналата седмица, като издаде забрана за пътуване на главния изпълнителен директор на Shinil Group Чой Йонг-Сеок.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Kraken наскоро предотврати опит за проникване от севернокорейски хакер, маскиран като кандидат за работа.
Авраам Айзенберг, известен с организирането на експлойта на Mango Markets през 2022 г., бе осъден на 52 месеца затвор, но не за дейностите си, свързани с криптовалути.
Loopscale, децентрализирана финансова платформа, изградена върху Solana, бе принудена да преустанови кредитната си дейност след сериозен пробив в сигурността, който доведе до загуби в размер на около $5.8 милиона.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.