Shinil Group, компания за ловуване на съкровища в Южна Корея, обяви, че ще пусне ICO, след като е открила злато в размер на 130 милиарда долара от корабокруширaлият руски Дмитрий Донской.
Дмитрий Донской е бил потънал през 1905 г. след тежко поражение в руско-японската война. Оттогава насам е бил „открит“ много пъти през последните две десетилетия. Смята се, че корабът е носил 130 милиарда долара под формата на 5,500 кутии златни кюлчета и 200 тона златни монети.
Последната компания, открила кораба край остров Улеунгдо, Шинил Груп, предостави картина на боен кораб като доказателство и заяви, че ще проведе ICO, при което крипто токена ще бъде подкрепен от новооткритото съкровище на Дмитрий Донской.
Във видеоклип, публикуван в YouTube на 16-ти юли, Шинил Груп показа как открива останките в период от два дни. Първоначално дружеството заяви, че половината от златото ще бъде върнато в Русия, а 10% ще бъдат дарени за финансиране на туризъм в остров Улеунгдо. Сега Shinil Group е заявила, че планира да стартира своя собствена криптовалута, наречена „Shinil Gold Coin“.
Предполага се, че частната продажба започва, докато ICO се очаква да започне на 30-ти юли. Една монета Shinil Gold ще бъде равна на 10,000 вон ($ 8.87). Токенът ще бъде регистриран на различни борси през август или септември тази година.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Неотдавнашният експеримент на Швейцария с токенизация на дигитална валута на централната банка (CBDC) се приветства като потенциален модел за глобален прием.
Kraken разширява дейността си в областта на дериватите в Обединеното кралство с пълното пускане на регулираната си платформа за търговия с криптовалути за професионални потребители.
Galaxy Digital се готви да навлезе на публичните пазари в САЩ, като целта е да бъде регистрирана на Nasdaq под тикера „GLXY“ още на 16 май.
Изпращането на криптовалути през няколко блокчейна все още може да изглежда като лабиринт — особено когато не е ясно към коя мрежа принадлежи даден адрес.