Анализаторът на крипто-пазара отбеляза, че трудността на копаенето на BTC се е увеличила значително след формирането на дъното на актива на 15-ти декември 2018 г., в диапазона $ 3,100-3,200. Това означаваше, че все повече миньори навлизат в Биткойн икономиката, въпреки обстоятелствата.
Междувременно, приблизителната цена, на която добива на Биткойн е близо до това да е нерентабилен беше около 3,150 долара. След приспадане на обезценяването на машините за копаене, стойността се покачи до $ 3,850 срещу цена от $ 3,200 за един Биткойн.
The bitcoin mining operational breakeven for efficient mining operations currently stands around $3550. pic.twitter.com/gQrNYBcvLH
— Alex Krüger (@krugermacro) status /1119760120584577029?ref_src=twsrc%5Etfw“>April 21, 2019
Но от 18-ти април 2019 г. цената за излизане на нула варира между $ 3,550 и $ 4,350 срещу цена от $ 5,250 за BTC. Това, поне, осигури печалба от 900 долара за всеки добит Биткойн.
Крюгер припомни, че е изчислявал оперативните разходи въз основа на тарифата за електроенергия от 5,5 цента kWh. Така че, точката, на която се излиза на нула, може да варира.
[…] през декември миналата година, Coingeek отчете разходи за електроенергия (включително всички оперативни разходи) от $ 0.073. Аз използвам $ 0.055.
При сегашната цена на Биткойн, и като се използват всички предположения на Крюгер, с изключение на тарифата за електроенергия, може да се предположи, че миньорите в Китай печелят повече от 2,000 долара от добива на само една монета.
Разбира се, цифрите, споменати по-горе, биха могли да се променят дори с най-малкото нарушение в един от показателите. Цените на електроенергията не са постоянни, но като се има предвид, че повече от 80% от добива (на BTC) се извършва в Китай, горепосочените печалби могат да гарантират, че балансите на по-голямата част от миньорите растат.
Китайското правителство напоследък изрази плановете си за забрана на криптовалутите, въпреки че решението все още не е направено. Но преместването на миньорите, които допринасят за повече от 90% от хеш-рейта за управлението на блокчейна на Биткойн, може да доведе до временни проблеми. Миньорите могат да бъдат принудени да търсят други региони за операциите си, като Монголия или Хонконг, макар и да е доста скъпо.
Робърт Кийосаки не се включва в Биткойн, защото е модерно – той го вижда като отговор на сринатата финансова система.
Търговската активност на спот Биткойн ETF-ите в САЩ току-що достигна нов рекорд за 2025 г., отбелязвайки важен етап в институционалния прием на криптовалутите.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Известният крипто трейдър Джеймс Уин започна да намалява своите Биткойн активи, след като се възползва от последната вълна, която достигна нови рекордни нива.