Сега Биткойн е по-труден за копаене от всякога.
Трудността на добива на най-голямата криптовалута по пазарна капитализация достигна нов рекорд от над 20,8 трилиона, според данни, предоставени от Bitinfocharts.
Това представлява 1,05% увеличение от последната корекция на 9-ти януари, когато трудността на добива достигна рекордно високо ниво от 20,6 трилиона, отбелязвайки най-големия скок от близо четири месеца.
Трудността е относителна мярка за количеството изчислителни ресурси, необходими за копаене на Биткойн. Тази стойност се увеличава или намалява след всеки 2016 блока, или приблизително на всеки 14 дни, в зависимост от това колко бързо са били открити предишните 2016 блока.
Последното нарастване на трудността при добива на Биткойн дойде на фона на съобщения за базираните в Китай копачи, които са изправени пред проблем, причинен от глобалната липса на чипове за добив.
„Няма достатъчно чипове за подпомагане на производството на майнинг ригове„, каза Алекс Ао, вицепрезидент на Innosilicon, основен доставчик на криптодобивно оборудване, пред Reuters.
Това доведе до „безпрецедентни цени на криптодобивното оборудване“ в Китай, някога доминантна сила в сферата на копаенето на криптовалути. Докладът предполага, че цените на новото оборудване са се удвоили, докато при употребяваните машини цените им са скочили с над 50% през последната година.
Търсенето за криптовалути обаче все още е много голямо и копачите са готови да платят премия за добавянето на още машини. Някои дори теглят заеми, за да го направят, демонстрирайки доверието си в Биткойн.
Междувременно, хеширащата мощност на Биткойн, мерна единица за процесорната мощност на мрежата, отчете лек спад през последната седмица, но все още е близо до рекорда си от 17-ти януари. В момента хеш-рейта е 145,6 EH / s, според данни, предоставени от Blockchain.com.
Алехандро де ла Торе, вицепрезидент на майнинг пула (басейн) Poolin, каза следното:
Миналата година имаше много спекулации относно производителността на мрежата на Биткойн след халвинга, който се случи през май. Очаквах, че комбинацията от по-мощни майнинг платформи ще увеличи цената на Биткойн и непрекъснатото разширяване на възможностите за финансиране за копачите биха предизвикали огромен скок в световната хешираща мощност на Биткойн. Сега виждаме, че това наистина е така.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
В едно интересно събитие в блокчейна, което отново разпали любопитството в крипто общността, над $8.6 милиарда в Биткойн, свързани с най-ранните години на мрежата – обикновено наричани „ерата на Сатоши“ – бяха тихомълком преместени в петък в това, което анализаторите смятат за най-големия единичен трансфер на ранно изкопани BTC, регистриран досега.
Майката компания на емблематичната марка в електронни спортове Ninjas in Pyjamas (NIP) прави рязък завой към света на добива на Биткойн, което е знак за значителна еволюция от чисто забавление към дигитална инфраструктура.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.