Съобщава се, че най-големият американски копач на Етериум блокчейна, CoreWeave, е пренасочил мощността на 6000 графични процесора (GPU) към изследвания, за да помогне в борбата с пандемията на коронавирус.
Според доклад на CoinDesk, графичните процесори са насочени към проекта Folding@home на Станфордски университет, който позволява на потребителите да насочат изчислителната мощност към него, за да помогнат в борбата с пандемията COVID-19. След като беше възможно това, CoreWeave не се поколеба да насочи част от своя хешираща мощност към проекта, според неговия съосновател и главен технологичен директор, Брайън Вентуро.
В свое обръщение, Вентуро разкри, че CoreWeave удвоява мощността на цялата мрежа със своите графични процесори, за които се твърди, че представляват около 0,2% от общия хешрейт на Етериум мрежата. Тази мощност му печели по приблизително 28 ETH на ден, което в момента на писане възлиза на стойност от $3,900. Въпреки че все още няма лек за коронавируса, проектът Folding@home допринася за развитието на такъв. Вентуро посочи, че е помогнал в създаването на други важни лекарства;
Изследванията им оказаха дълбоко въздействие върху разработването на фронтови лекарства за защита срещу ХИВ и се надяваме нашата [изчислителна мощност] да помогне в борбата срещу коронавируса.
Проектът Folding@home използва изчислителна мощност, за да се правят изследвания на коронавируса и всеки с лаптоп да може да помогне, независимо малко или много.
В блог публикация, подробностите за проекта описват как се използват компютърни симулации „за да разберат движещите се части на протеините“.
„Application-specific integrated circuits“ (ASIC), криптодобивните машини, използвани за добив на Биткойн и други топ криптовалути, не са полезни за проекта, тъй като те са проектирани просто да копаят крипто активи. Вентуро каза;
Това е едно от страхотните неща за екосистемата за добив на Етериум, всъщност това е най-големият GPU изчислителен ресурс на планетата. Успяхме да преразпределим нашия хардуер, за да помогнем, в рамките на минути, да се преборим с глобалната пандемия.
Заслужава да се отбележи обаче, че ASIC са били използвани в блокчейна на Етериум, а самата мрежа иска да бъде актуализирана до това да използва консенсусния алгоритъм на доказателство за залог (PoS).
Въпреки усилията, Вентура оценява „след обсъждане с някои експерти в бранша“, че шансът за успех, при използването на проекта Folding@home за намиране на лек, е в диапазона от 2-5%.
Анализирайки последните актуализации, споделени от Wu Blockchain, през изминалата седмица се наблюдаваше ключова промяна в крипто пазара. Биткойн се покачи до нов исторически връх от $123,226, с което общата пазарна капитализация на криптовалутите надхвърли $4 трилиона – етап, отразяващ подновеното доверие на инвеститорите и ускоряването на институционалните потоци.
Според главния изпълнителен директор Рик Уърстър по време на последния разговор за приходите на компанията Charles Schwab се подготвя да въведе търговия с Биткойн и Етериум.
Към 18 юли 2025 г. крипто пазарът продължава да демонстрира рязка волатилност, воден от меме токените, иновациите от първи слой и ключовите активи с голяма капитализация.
Binance официално обяви подкрепата си за предстоящата размяна на токени, реденоминация и ребрандиране на Maker (MKR) в нов токен на име Sky (SKY).