Хестър Пиърс призна, че комисията за ценни книжа и борси (SEC) ще стане по-отворена по отношение на крипто регулациите.
Хестър Пиърс е комисар на SEC, позната като ‘крипто майката’ поради отношението си към криптопространството.
В скорошно интервю с медията Cointelegraph, тя каза, че криптопейзажът се променя бързо.
“Докато сме били много бавни в даването на насоки, има все повече и повече интерес към широк спектър от хора, хем в крипто пространството, хем в традиционните финансови институции, които ни молят за напътствия. Така че мисля, че ще бъдем форсирани да конфронтираме това все повече и повече в близките няколко години.”
Тя добави, че това пространство ще се радва на продължителен интерес от все повече хора. Имайки това предвид, Пиърс иска да се върне за още един пълен мандат в SEC, за да помогне на регулатора да е по-отворен към иновацията.
Тя сподели, че очаква комисията да има ‘по-приятелско’ отношение към иноваторите и да предлага нужните насоки, за да им помогне с иновацията и предприемачеството.
Пиърс започна втория си мандат през август. Той ще продължи до 2025.
По отношение на пространството на децентрализираното финансиране, Пиърс обясни, че положението е по-сложно. Тя подчерта псевдо-регулаторния характер на смарт договорите, поради които агенции като SEC обмислят дали и как да се намесят в това пространство.
“Трябва да се замислим какво можем да предложим като регулатори, където е важно за нас да играем дадена роля. И това е разговор, който не само ние [SEC] трябва да водим, но с развитието на DeFi, обществото трябва да обмисля подобни въпроси. И Конгресът трябва да мисли за подобни въпроси, за да можем да получим директиви от тях, разясняващи как да се справяме с някои от тези неща.”
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.
Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.
Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.
Трима сенатори от Демократическата партия – Крис Ван Холен, Тим Кейн и Алекс Падила – представиха законопроект, целящ да наложи санкции на президента на Салвадор Наиб Букеле и неговите съюзници.