Конгресменът Бил Фостър наскоро коментира, че трябва да се ‘демаскират’ крипто потребителите и да се обръщат съмнителни крипто транзакции.
Конгресменът предложи съдилищата да имат възможността да обръщат блокчейн транзакции. Той направи изказването си по време на виртуално събитие, организирано от Axios на 29-ти юни.
Демонстрирайки абсолютната си липса на разбиране за подобен тип транзакции, той твърди, че трябва да има вариант да се лишат от анонимност потребителите и да се обръщат транзакции. Като допълнение, неговите плитки изказвания свидетелстват за липса на разбиране на етоса на блокчейн и крипто, което от своя страна сочи, че не разбира истинската полезност на технологията.
Едва ли е изненада, че коментарите на Фостър бяха остро критикувани в крипто общността. Той се позова на рансъмуер атаките като аргумент. Алтернативно решение би било да се държат резервни копия на базите данни на компанията на различни сървъри.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Силните ръце купуват Биткойн през последните няколко месеца
Това вече е практика сред редица големи компании и именно това тласна някои да спекулират, че скорошната атака на Colonial Pipeline може да е била инсценирана с цел пазарна манипулация.
Изглежда употребата на криптовалути за криминални дейности е важен въпрос за Фостър, който още на 5-ти април подчерта, че липсата на адекватна регулация позволява престъпното поведение. По онова време, той каза, че агент на граничния контрол му споделил за редовната употреба на Биткойн като метод за плащане при човешки трафик. Това било най-добрия метод, тъй като не е проследим, твърди той.
Докато това е интересен анекдот, със сигурност не представлява повод за нарушаване на целостта на блокчейна.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.