Конгресменът Бил Фостър наскоро коментира, че трябва да се ‘демаскират’ крипто потребителите и да се обръщат съмнителни крипто транзакции.
Конгресменът предложи съдилищата да имат възможността да обръщат блокчейн транзакции. Той направи изказването си по време на виртуално събитие, организирано от Axios на 29-ти юни.
Демонстрирайки абсолютната си липса на разбиране за подобен тип транзакции, той твърди, че трябва да има вариант да се лишат от анонимност потребителите и да се обръщат транзакции. Като допълнение, неговите плитки изказвания свидетелстват за липса на разбиране на етоса на блокчейн и крипто, което от своя страна сочи, че не разбира истинската полезност на технологията.
Едва ли е изненада, че коментарите на Фостър бяха остро критикувани в крипто общността. Той се позова на рансъмуер атаките като аргумент. Алтернативно решение би било да се държат резервни копия на базите данни на компанията на различни сървъри.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Силните ръце купуват Биткойн през последните няколко месеца
Това вече е практика сред редица големи компании и именно това тласна някои да спекулират, че скорошната атака на Colonial Pipeline може да е била инсценирана с цел пазарна манипулация.
Изглежда употребата на криптовалути за криминални дейности е важен въпрос за Фостър, който още на 5-ти април подчерта, че липсата на адекватна регулация позволява престъпното поведение. По онова време, той каза, че агент на граничния контрол му споделил за редовната употреба на Биткойн като метод за плащане при човешки трафик. Това било най-добрия метод, тъй като не е проследим, твърди той.
Докато това е интересен анекдот, със сигурност не представлява повод за нарушаване на целостта на блокчейна.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.