Камарата на представителите в САЩ определи цифровите валути като "бъдещето на парите" преди ключовото изслушване на "Капитол Хил".
Изслушването ще започне в сряда, 18-и юли. Законодателите в мощния комитет за финансови услуги ще бъдат домакин на събитието, озаглавено „Бъдещето на парите: цифровата валута“.
Конгресът все още не публикува списък с участниците в изслушването.
Неотдавнашните изслушвания на „Капитол Хил“ се фокусираха върху така наречените „privacy coins“ и прането на пари, съобщи The Daily Hodl.
През март Конгресът публикува съвместен икономически доклад, който похвали Биткойн и cryptocurrency. Масивният отчет посветил цяла глава на крипто, отбелязвайки, че блокчейн изглежда като новия интернет, а криптовалутите могат да засенчат правителствения фиат.
Някои критици на валутите, контролирани от правителството, приветстват криптовалутите, защото количеството им е предварително програмирано и се възприема като непроменимо. Например, само 21 милиона Биткойн ще бъдат издадени и последната част от Биткойн ще бъде изкопана приблизително 2140 година. Освен това създателят на Етериум е проектирал минната си награда да намалява експоненциално, тъй като повече миньори създават блокове и според неговите изчисления обемът ще бъде малко над 100 милиона етер …
Криптовалутите и ICOта фигурират в заглавия, а темпото на финансовите иновации в блокчейн пространството изумява скептиците. И все пак, с всички заглавия, фокусирани върху финансовите приложения, хората могат да пропуснат дигиталната революция, която сега се случва с други блок-приложения. Още по-лошо е, че хората биха могли да се плашат от нови разработки с технологията, тъй като свързват блокчейн с отрицателните заглавия. Технологията блокчейн предлага децентрализиран, сигурен и ефикасен начин за съхраняване на почти всяка форма на данни на различни платформи.
Членовете на Парламента също са изправени пред стриктни нови правила, предназначени да ги принудят да разкрият публичните си инвестиции в криптовалути.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.