Китайската комунистическа партия (ККП) наскоро пусна учебник за блокчейн технология и нейните възможни приложения, според официално прес-съобщение на уебсайта на ККП на 13-ти август.
Според изявлението, книгата на Китайската комунистическа партия предоставя научно описание на основните характеристики на блокчейн, нейния произход, бъдещите сценарии за прилагане, както и основните предизвикателства, свързани с приемането на новата технология.
Чрез представянето на книгата китайската политическа партия има за цел да подпомогне правителствените власти в разбирането на концепцията за технологията за разпределените бази данни (DLT) и да обмисли ползите и предизвикателствата, свързани с приемането на блокчейн в национален мащаб.
Йе Дженджен, генерален мениджър на People’s Daily – най-голямата група за вестници в Китай – пише в прессъобщението, че най-важната част от блокчейн технологията е нейният „оперативен механизъм“. Той добави: „Чрез гениалната комбинация от технологии, правилното разпределение на ресурси е завършено“.
Йе призовава навлизащите в индустрията да „продължат да гледат на блокчейн технологии с перспективата за развитие“, за да осигурят „устойчиво и здравословно развитие“ на тази индустрия и да популяризират DLT за „да се подобри живота на хората“.
Вчера китайското министерство на индустрията и информационните технологии (MIIT) нареди блокчейн лаборатория за една от ключовите лаборатории за 2018г. Лабораторията на MIIT има за цел да подобри сигурността на данните и ИТ системите с новите разработки на DLT и ще работи под надзора на Националния Изследователски Център за Развитие на Индустриалната Информационна Сигурност.
На 9-ти август, Китайската банка разкри плановете си да инвестира в разработването на финтех, блокчейн и интернет на нещата (IoT). Търговската банка, подкрепяна от държавата, планира да инвестира повече от 1% от оперативните си годишни доходи, което през 2017 г. възлиза на 483,7 милиарда юана (70,2 милиарда долара).
Киргизстан навлиза по-дълбоко в ерата на дигиталните финанси чрез ново сътрудничество с Binance, най-голямата борса за криптовалути в света.
Марк Занди, главен икономист в Moody’s Analytics, алармира за това, което според него може да се окаже бурен период за американската икономика.
Решението на Уорън Бъфет да предаде щафетата бележи края на една легендарна ера в корпоративна Америка, затваряйки 60-годишна глава, през която той превърна затруднена текстилна компания в една от най-ценните корпорации в света.
Неотдавнашното решение на американския президент Доналд Тръмп да награди най-големите притежатели на неговата лична криптовалута с ексклузивен достъп до вечеря в Белия дом предизвика остра критика от двете страни на политическия спектър, включително и сред републиканците.