По време на разговора при закрити врати в рамките на Korea Blockchain Week 2024 в Сеул, Южна Корея, комисарят на Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) Марк Т. Уйеда подчерта необходимостта SEC да разработи специален регистрационен формуляр S-1, пригоден за ценни книжа, свързани с дигитални активи.
Формулярът S-1 е регистрационна декларация, която американските емитенти трябва да представят на SEC, преди да пуснат нов продукт за търговия с ценни книжа. Този формуляр изисква различни данни, включително отчет за доходите и отчет за паричните потоци.
Уйеда изтъкна подхода на SEC към регистрираните аналози, свързани с индекси, за да покаже как стандартният регистрационен формуляр може да не е подходящ за някои финансови продукти. Той обясни, че SEC си сътрудничи с емитентите на продукти, за да създаде персонализирани изисквания за регистрация. Комисарят попита:
Така че, защо да не направим същото с ценните книжа, свързани с крипто и дигитални активи?
Уйеда допълни.
Имаме гъвкавостта да направим това и моето разочарование произтича от факта, че не сме предприели нещо повече, за да се съобразим със създателите на тези дигитални активи, които са определени като ценни книжа.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.