Криптовалутите стават все по-нашумяла тема, особено сега след като Биткойн е на ръба да достигне нов исторически връх. Но на фона на този интерес, един интересен въпрос разпалва дискусии в общността - колко са реалните потребители?
Анализаторите от Andreessen Horowitz (a16z) смятат, че истинските месечни потребители на криптовалути са десетки милиони, въпреки че през септември са проследени 220 милиона активни крипто адреси.
Еди Лазарин, главен технически директор на a16z Crypto, и ученият по данни Дарън Мацуока отбелязват , че преброяването на уникалните потребители е предизвикателство, тъй като много хора създават множество адреси от съображения за сигурност или за да участват в дейности като airdrop фарминг.
За да достигне до по-реалистична оценка на потребителите, екипът на a16z използва данни от блокчейна, за да филтрира адресите, свързани с масови транзакции или такива, които поддържат почти нулеви баланси. Те също така са изключили адреси, участващи във високочестотни транзакции, които обикновено се изпълняват от ботове, с аргумента, че човешките потребители не могат да обработват транзакции с такава бърза скорост.
Данните извън веригата, като например активността на портфейла в MetaMask, допълнително подкрепиха анализа им. Въз основа на тези методи изследователите изчисляват диапазон от 30-60 милиона активни месечни потребители – малка част от общия брой активни адреси и само 5-10% от 617-те милиона глобални собственици на криптовалути, както бе отбелязано през юни.
Тази разлика, предполагат те, сочи значителна възможност: с разработването на по-добра инфраструктура и приложения много пасивни притежатели на криптовалути биха могли да се превърнат в активни, ангажирани потребители в екосистемата.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.