Уорън Бъфет, известен като "Оракула от Омаха", има значително присъствие във финансовата сфера. Неговите умели инвестиционни стратегии и ненадминати прозрения го превърнаха в един от най-успешните инвеститори на фондовия пазар в историята.
Със забележителния си талант да идентифицира подценени компании и непоколебимия си ангажимент към дългосрочните перспективи, наследството на Бъфет като проницателен и проницателен инвеститор продължава да формира глобалния финансов пейзаж.
В продължение на години участниците на пазара наблюдават усърдно действията на му, като с нетърпение се стремят да открият мъдростта на неговите инвестиционни решения.
Чрез иновативната инвестиционна платформа „Autopilot“ инвеститорите вече имат възможност да подражават на тактиките на видни личности като Бъфет, Майкъл Бъри и Нанси Пелоси.
Що се отнася до портфейла на Бъфет, копирането на притежаваните от емблематичния инвеститор активи е довело до средна годишна печалба от 12 % – стойност, съответстваща на предходната година.
Забележително е, че най-голямата компания в света Apple (NASDAQ: AAPL) заема 50% от портфейла на Бъфет – факт, който не е изненада. 92-годишният бизнес магнат е разпределил половината от портфейла си в акции на технологичния гигант. Следват 10% за Bank of America (NYSE: BAC), 9% за Occidental Petroleum (NYSE: OXY), 8% за American Express (NYSE: AXP) и 7% за Coca-Cola (NYSE: KO).
Портфейлът на Бъфет включва и други забележителни позиции в акции, включително Chevron (NYSE: CVX), Kraft Heinz (NASDAQ: KHC), Moody’s (NYSE: MCO) и HP Inc (NYSE: HPQ), както и други.
Най-добре представящите се акции в тази селекция са в съответствие с най-голямата собственост на Бъфет – AAPL, която от началото на годината досега отбеляза забележителен ръст от над 42%, като нарасна от $125 на $178.
American Express също демонстрира силни резултати, като се похвали с увеличение от 12.3 % от началото на годината, докато HP Inc нарасна с 22.7 %, а MCO – с 22.8 % от началото на годината.
Обратно, някои акции в портфейла са претърпели загуби през 2023 г. Kraft Heinz например се сблъскаха със спад от -15%, Chevron -8%, Coca-Cola -2.9% и Bank of America -7%.
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ се готви за поредно задълбочено проучване на крипто регулирането, като четвъртата кръгла маса е насрочена за 12 май.
Coinbase постави ново начало в крипто пространството в САЩ, като стартира непрекъсната търговия с фючърси върху Биткойн и Етериум, превръщайки се в първата регулирана платформа в страната, която работи денонощно.
Фондацията Етериум започна 2025 г. с мащабна финансова инициатива, като през първото тримесечие отпусна $32.6 милиона под формата на безвъзмездни средства за подкрепа на проекти, които укрепват инфраструктурата, използваемостта и ангажираността на общността на блокчейна.
Основната фондова борса в Бразилия, B3, прави смела крачка към дигиталните активи с предстоящото пускане на фючърсни договори върху Етериум и Solana.